Hráči Kemady boli veľmi blízko k postupu zo skupiny do semifinále, chýbal im len jeden gól.

V nedeľu 18. júla sa hráči banskobystrickej Kemady zúčastnili Majstrovstiev Slovenska v malom futbale. Bystričania boli vyžrebovaní do A skupiny, kde ich čakali zápasy s Košicami, Martinom a Zvolenom. Manažérom a zároveň trénerom mužstva bol Jozef Adamek, ktorý vyskladal túto zostavu: Ivan Krnáč – Ján Dvorovenko, Martin Janík, Milan Hrnčiar, Michal Maďar, Rastislav Kollár, Imrich Turan, Luboslav Potančok.

Kemada Banská Bystrica – Spartan Košice 0:2 (0:0)

Prvý zápas na turnaji je vždy veľmi dôležitý a to sa potvrdilo aj v tomto dueli. Zápas proti Košiciam začali hráči Kemady opatrnejšie a celý prvý polčas sa nevedeli dostať do správnej hernej teploty. Prvú veľkú príležitosť si Bystričania vypracovali, keď sa Milan Hrnčiar ocitol po kolmej prihrávke sám zoči-voči brankárovi súpera, lenže svoju veľkú príležitosť nevyužil a to akoby predznamenalo, že sa Kemada bude gólovo trápiť. To potrestali Košičania, ktorí strelili veľmi dôležitý prvý gól. Hráči Banskej Bystrice boli počas celého zápasu aktívnejší, na lopte dominantnejší, no gólovo sa nepresadili, aj keď príležitosti si vypracovali. V závere zápasu Kemada ešte raz inkasovala od súpera, ktorý veľmi dobre pracoval v defenzíve a bol dôrazný v súbojoch.

Detail zápasu s videom

Kemada Banská Bystrica – ZEL Martin 4:2 (1:2)

Góly Kemada: I. Turan, M. Janík, J. Dvorovenko, D. Štrbák (VG)

Od začiatku druhého zápasu sa banskobystrickí hráči pustili do súpera z Martina bez rešpektu a na ihrisku pôsobili oveľa lepšie ako v prvom zápase. Protivník, ktorý svoj prvý zápas presvedčivo vyhral, nechcel byť pozadu, a tak sa hral pekný futbal. Hráči Kemady si uvedomili, že ak chcú mať ešte akú takú šancu v turnaji pokračovať, musia svoje príležitosti premieňať, čo sa aj podarilo a zaslúžene zvíťazili. Herne to bol zo strany Kemady najlepší zápas, svojho súpera predčila vo všetkých činnostiach. Nebyť pár chýb v rozohrávke, mohlo byť víťazstvo oveľa vyššie.

Kemada BB – ELÁN Zvolen  2:1 (0:1)

Góly Kemada: M. Maďar, M. Janík

Posledný zápas v skupine nebol zo strany Kemady vydarený. Kemada sa v súboji so Zvolenom trápila od začiatku až do konca. Súper umnou hrou v defenzíve úplne otupil ostrie Banskobystričanov v prvom polčase, ktorý Zvolen vyhral. Druhý polčas sa už niesol v plnej réžii Kemady, ktorá však dlho nevedela súpera zlomiť. Až v závere stretnutia sa bystrickému mužstvu podarilo dvomi gólmi otočiť výsledok a zvíťaziť. Výhra 2:1 ale nestačila na ďalšie účinkovanie v turnaji. Jeden gól rozhodol, že Kemada nepostúpila zo skupiny do semifinále turnaja kvôli skóre.

Manažér a tréner mužstva Jozef Adamek zhodnotil priebeh turnaja: „Majstrovstvá Slovenska v malom futbale sa z môjho pohľadu vydarili. Po organizačnej stránke niet čo vytknúť, len pochváliť za výborné zvládnutie podujatia. Ešte by som chcel pochváliť našich rozhodcov z Banskej Bystrice, Mareka Švédu a Michala Béreša, za výborné rozhodovanie. Čo som mal možnosť ich vidieť, rozhodovali svoje stretnutia s prehľadom a bol som na nich pyšný, že sme z jedného mesta.“