Banskobystrický folklórny festival Folklórna Bystrica, ktorého tradícia sa začala písať v minulom roku, bol tentokrát jedným z mála podujatí tohto druhu, ktoré sa počas leta konali. Sobotňajšiu hlavnú časť samotného folklórneho festivalu tentokrát doplnil piatkový filmový večer.

Organizátori síce aj pri tomto podujatí z dôvodu ochrany zdravia návštevníkov znížili divácku kapacitu podujatia, ale tí, ktorí na banskobystrický amfiteáter prišli, určite neľutovali.

Piatkový večer na amfiteátri patril premietaniu legendárneho filmu Zem spieva, ktorý predznamenal, že slovenský folklór obsadzuje banskobystrický amfiteáter.

V sobotňajšom hlavnom programe, ktorý otvorili fujaristi otec a syn Michal a Matúš Fiľovci s ich hosťami a predstavila sa aj gajdošská a fujarová legenda Ľubomír Tatarka zo Slovenskej Ľupče, vystúpili folklórne súbory Urpín a Partizán z Banskej Bystrice, Podpoľanec z Detvy, Mostár z Brezna a Ľudová hudba Pokošovci zo Šumiaca.

A keďže nechýbali ani stánky s občerstvením či ľudovými výrobkami, návštevníci si mohli naplno užívať atmosféry folklórneho festivalu, ktorú sem už druhý rok po sebe priniesla Folklórna Bystrica.