Tento rok prilákalo horské prostredie v Kordíkoch približne tisíc bežcov. Organizátorom sa podarilo v porovnaní s minulým rokom prekonať účastnícky rekord o viac ako 300 pretekárov. Celkovo na Kordíky v sobotu zavítalo  okolo 3 500 ľudí.

Ako už prezrádza samotný názov podujatia, Kordícky extrém, bolo aj bežcom jasné že sa nebude jednať o nič ľahké. Preto sa pri behu vyskytlo aj pár vyvrtnutých členkov, ale nič vážnejšie zdravie bežcov neohrozilo.

Počasie prialo pretekárom už od rána. Príjemné teploty v rozsahu od 17 až 23 stupňov vystriedalo neskôr priame slnko, a v samotnom závere podujatia prišla aj väčšia prehánka. Organizátor Miroslav Štrba však zhodnotil, že počasie na dnešnej akcii bolo najlepšie za posledné tri roky.

Traťové rekordy padli na všetkých trasách. Predsa však dokázal vyniknúť čas Dušana Krajčoviča, ktorý na trati o tristo metrov dlhšej, dokázal prekonať minuloročný čas približne o minútu.

Kordícky extrém bol pre dospelých poslednou časťou podujatí marathon bb tour 2019. Bežci si tak po dobehnutí do cieľa skompletizovali účastnícke medaily.

K podujatiu sa vyjadril aj organizátor Miroslav Štrba: “Z dnešného podujatia mam skvelé dojmy. Dokázali sme prekonať účastnícky rekord o viac ako tristo bežcov. Teší ma že sme prilákali tak veľký počet ľudí. Myslím si, že je to obraz dobrého smerovania a dlhoročnej práce so širokou verejnosťou. Chcem poďakovať dobrovoľníkom, ktorých zásluhou mohla akcia prejsť plynulo a bez väčších problémov. Týmto spôsobom by som taktiež chcel pozvať na najväčšie preteky všetky deti do 15 rokov ktoré sa uskutočnia 31. augusta v parku pod pamätníkom SNP.”