Na Majstrovstvách SR detí a žiakov 2018 jednotlivcov, družstiev a karate agility v Košiciach. Banskobystrický klub CMK mal na šampionáte 19 najlepších zápasníkov v každej kategórii a naši mladí karatisti a karatistky naozaj zažiarili. ŠK CMK Banská Bystrica stal najúspešnejším klubom karate na Slovensku.

Spomedzi 49 klubov z celého Slovenska a vyše 530 súťažiacich vybojovali banskobystrickí karatisti nádherné umiestnenia. Za celkové víťazstvo v Slovenskom pohári 2018 v kategórii kumite si poháre prevzali Miroslav Gašpar, Liliana Malá, Ján Chrenko, Zoja Boboková a Lea Oszvaldová. Najmladším majstrom Slovenska v kategórii kata sa stal z klubu CMK Lukáš Rumanovský.

V disciplíne agility získalo CMK Banská Bystrica dve bronzové medaily, o ktoré sa zaslúžili Lucia Dvorská a Laura Majdiaková. V kategórii kumite, v ktorej je náš klub najlepší a mladých Bystričanov prezývajú „kumiťác“, získali chlapci a dievčatá z CMK až dvanásť medailí, čo nedokázal žiaden iný klub na turnaji.

Skvelé výkony podali bronzoví Ján Chrenko a Liliana Malá, rovnako bronzová aj Laura Majdiaková. Strieborné medaile získali Ivana Huťková, Oliver Žabka, Linda Klimentová a Lucia Dvorská. Klub ŠK CMK Banská Bystrica získal päť zlatých medailí vďaka Zoji Bobokovej, Šimonovi Gazdíkovi, Simone Šnírerovej a bratskej dvojici Miroslav a Martin Gašparovci.

V kategórii družstvá si naši zverenci doniesli domov dve strieborné miesta, kde klub vo svojich kategóriách reprezentovali v dievčatách 10-11 r. Liliana Malá, Lucia Dvorská, Simona Šnírerová a Laura Majdiaková a v kategórii chlapci 8-9 r. Miroslav Gašpar, Šimon Kubaška, Oliver Žabka a Samuel Chrenko.

Za týmito skvelými výkonmi stojí tvrdá práca a príprava našich karatistov a karatistiek a veľká vďaka patrí trénerom Márii Černej, Miroslavovi Surovkovi a Jánovi Kalčokovi.