Posledné kolo nadstavby sa uskutočnilo v Dolnom Kubíne proti družstvám Detvy a Dolného Kubína. V týchto zápasoch už o nič nešlo vzhľadom na dostatočný bodový rozdiel medzi treťou medailovou a štvrtou pozíciou Detvy v tabuľke.

Starší žiaci

Primárnym cieľom tohto posledného kola bolo vyskúšať mladších hráčov, dať možnosť novým ukázať sa a viac priestoru menej zapojeným hráčom počas ligy.  Aj napriek nie top zostave FPS hráči podali výborné výkony už proti lídrovi tabuľky Dolnému Kubínu a po prvej tretine bol stav len 1:1, čo sa predtým ešte nikdy nepodarilo.

Nabudení vstúpili do druhej tretiny ale líder tabuľky ukázal, prečo je lídrom tabuľky a strelil štyri góly. V tretej tretine sa opäť Banskobystričania chytili a strelili ďalšie dva góly, pričom všetky strelil obranca Richter. Na to ešte stihol odpovedať Dolný Kubín tromi gólmi a bolo “vymaľované“, konečný stav 8:3 pre Dolný Kubín.

ZŠJM Žatva 90 Dolný Kubín vs. FPS Monacor Banská Bystrica 8:3 (1:1, 4:0, 3:2)

Do druhého zápasu proti Detve vstúpili  hráči FPS opatrne. V prvej tretine sa hľadali na ihrisku ale napriek tomu mali prevahu nad súperom. Napriek tomu súper zo 4. priečky v tabuľke strelil viac gólov v prvej tretine a to v pomere 3:1. Po prvej tretine sa hráči FPS o súperovej hre dozvedeli viac a snažili sa to využiť vo svoj prospech, čo sa im podarilo a porazili sme súpera v druhej  aj tretej tretine s konečným výsledkom 5:4 pre FPS Monacor Banská Bystrica.

DTF team Detva Joxers vs. FPS Monacor Banská Bystrica 4:5 (3:1, 1:2, 0:2)

Tomáš Trudič (hlavný tréner starších žiakov): „Teší nás a motivuje do ďalšej práce, že družstvo starších žiakov sa zlepšovalo každým zápasom, výkony mali stúpajúcu tendenciu a v závere sezóny dokázali potrápiť aj tých najsilnejších súperov o čom sa nám na začiatku sezóny ani nesnívalo, že s nimi dokážu hrať vyrovnanú partiu. Touto cestou sa chceme poďakovať partnerom, sponzorom aj rodičom za spoluprácu pri organizovaní domácich i ostatných kôl.“

Kompletná zostava starších žiakov FPS Monacor Banská Bystrica v sezóne 2018/2019:

Škorec Adam, Zajac Samuel, Richter Robert, Škuta Richard, Magyar Matúš, Koka Denis, Konôpka Martin, Slivka Šimon, Horniak Jakub, Bedecs Samuel, Kotorík Jakub, Ivanič Martin, Olšiak Jakub, Podracky Matej, Michalovič Martin, Putiš Matúš, Chaban Jakub, Riša Ľudovít, Tóth Patrik, Rovňan Adam, Laco Ivan, Bukovčan Marcel, Oravkin Jakub

Dorastenci ukončili sezónu na 4. mieste

Dorastenci florbalového klubu FPS Monacor Banská Bystrica ukončili sezónu dvoma výhrami v poslednom kole v Žiline. Z dôvodu početnej maródky odcestovali na posledné kolo sezóny v oklieštenej zostave s brankárom Ivom Rondzíkom a siedmymi statočnými hráčmi do poľa len s „veľmi malou dušičkou“. Nakoniec mentálna sila a kolektívne poňatie hry našich chalanov spôsobili, že sezónu zakončili tým najlepším možným spôsobom a to tým, že dokázali zdolať nielen výsledkovo, ale aj herne silné družstvo Nižnej, ktorá postúpila na záverečný turnaj majstrovstiev SR. V druhom zápase v nás ešte pol zápasu doznievali úžasné víťazné pocity z prvého zápasu, ale aj polčasový výkon stačil na víťazstvo nad Zákamenným v pomere 9:6.

FPS Monacor Banská Bystrica vs. TJ A – FbO Nižná 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

FPS Monacor Banská Bystrica vs. FBK Zákamenné  9:6 (1:1, 4:3, 4:2)

Jakub Pardel (hlavný tréner dorastencov): „Predsezónne očakávania obsadiť jedno z postupových miest sme síce nenaplnili, ale nebyť herne aj výsledkovo zbabranej druhej tretiny súťaže, mohli sme byť v hre o postup ešte do posledného kola. Napriek tomu sa sformoval základ pre veľmi perspektívny tím, ktorého gro ostáva pohromade aj pre ďalší ročník. Podarilo sa nám stabilizovať káder a skoro všetky kolá sme odohrali na tri útoky.

Do tímu boli zapájaní mnohí hráči z kategórie starších žiakov a niektorí dorastenci zas odohrali zápasy v mužskej lige M2 za náš seniorský tím.V mnohých herných činnostiach sme sa výrazne zlepšili a naše herné kombinácie a rýchle protiútoky nás zdobili po celú sezónu. Naša obranná hra, obetavosť a dobrá rozohrávka z obrany boli ďalším pozitívnym javom. Je na čom stavať a je na čom pracovať. Tešíme sa na budúci ročník, kde budeme mať opäť len tie najvyššie ciele.“