V bratislavskom Národnom tenisovom centre sa konal 14-ty ročník celoslovenského finále detského Davis Cupu a Fed Cupu do 10 rokov. Do finále sa kvalifikovali aj chlapci TC Baseline Banská Bystrica, ktorí postúpil do finálových bojov z 1.  miesta v regionálnom stredoslovenskom kole.

V úvodnom stretnutí štvrťfinále nastúpili hráči TC Baseline proti chlapcom z TC Empire Trnava. Prvý víťazný bod obstarala jednotka Banskobystričanov Leon Sloboda, ktorý hladko zdolal Martina Krahulca 6:1. O vyrovnanie 1:1 na zápasy sa postaral Dylan Bairo, na ktorého nestačil Matúš Petráško. Záver stretnutia bol už jasnou záležitosťou hráčov TC Baseline. V štvohre získali vedenie na 2:1 a víťazný bod na 3:1 pridal vo výbornej forme hrajúci Sloboda víťazstvom nad Bairom 6:0.

V semifinále čakali na mladých Banskobystričanov chlapci z TK Slávia STU Bratislava. Prvý bod stretnutia opäť zaznamenal Leon Sloboda víťazstvom nad Petrom Dankom 6:1. Vedenie na 2:0 po ťažkom boji získal pre TC Baseline Matúš Petráško. Nasledovala ale nečakaná prehra v štvorhre a vývoj stretnutia sa nečakane zdramatizoval. Za stavu 2:1 na zápasy pre TC Baseline nastúpili na dvorec tímové jednotky Sloboda proti Matunákovi. Matunákovi vyšla prvá hra, získal vedenie v sete 1:0. V druhej hre prišiel moment, pri ktorom Banskobystričanom zatuhla v žilách krv. Sloboda nešťastne spadol a prvý výrok privolaného fyzioterapeuta znel – výron členka. Sen o zisku titulu sa mohol rozplynúť. Našťastie sa prvý odhad neukázal taký vážny. Mladý hráč ukázal dušu bojovníka a po ošetrení sa postavil opäť na kurt. Hru síce prehral ale nasledujúcich šesť získal vo svoj prospech, čo znamenalo víťazstvo Slobodu 6:2 a postup družstva do finále.

Do finálového stretnutia na centrálnom dvorci v NTC aréne nastúpili Banskobystričania proti chlapcom z TK Nová generácia Nové Mesto nad Váhom. V prvej dvojhre stretnutia Sloboda svojmu súperovi nič nedovolil, za stavu 5:0 bol zápas skrečovaný. Do druhej dvojhry nastúpil Petráško proti favorizovanému Radovanovi Kriškovi z Nového Mesta. Zápas sa začal vyvíjať podľa očakávaní, Kriško si vybojoval vedenie v sete 3:0. Petráško ale nerezignoval a koncentrovanou hrou znížil vedenie Kriška na 3:4. Kriško už nebol taký istý v úderoch, začal chybovať čo Petráško využil, dotiahol set na 5:4 a vypracoval  si dva mečbaly. Ani jeden však nevyužil a zápas sa natiahol do tajbrejku. V ňom získal prekvapivé víťazstvo Matúš Petráško a  pre TC Baseline to znamenalo vedenie 2:0 na zápasy. Prehrou svojho favorita Kriška nalomení chlapci z Nového Mesta už nedokázali vzdorovať. Víťazstvom 6:3 v štvorhre získali Sloboda s Petráškom víťazný bod pre TC Baseline a stali sa tak víťazmi celého turnaja a neoficiálnymi majstrami Slovenska v družstvách do 10 rokov.

Víťazstvo v celoslovenskom finále detského Davis Cupu je v kategórii detí do 10 rokov rovnajúce sa titulu majstrov Slovenska v družstvách. Súťaž družstiev sa totiž na Slovensku nehrá a nahrádza ju práve detský Davis Cup pre chlapcov a Fed Cup pre dievčatá. Víťazstvo tímu TC Baseline Banská Bystrica je výnimočné aj tým, že v 14-ročnej histórii súťaže sa ešte nikdy nestalo, aby rozhodujúce víťazné body družstva robili iba deväťroční chlapci.