Centrum Banskej Bystrice žije vianočnými trhmi pod novou vianočnou výzdobou. Jej rozsvietenie mal v stredu na starosti, spolu so všetkými deťmi na Námestí SNP, samotný Mikuláš.

Mikuláš, ale aj jeho pomocníci – anjel a zlý čert, prišli na banskobystrické námestie na koči. Deti pozdravili z pódia, ale čertovi to nedalo a deti chcel postrašiť aj zblízka. Mikuláš s anjelom ale strašenie čerta nedopustili a vybrali sa medzi deti tiež. Ďalšie fotografie vianočného Námestia SNP a stredajšieho mikulášskeho programu nájdete vo fotogalérii pod článkom.

Od stredy sa na banskobystrickom Námestí SNP otvorili ďalšie stánky s občerstvením, ale aj remeselnými výrobkami a vianočným tovarom, ktoré tak doplnili ponuku predvianočných trhov. Ich prvá fáza trvá už od konca novembra.

Vianoce v Bystrici: Vianočné trhy sa otvoria 28. novembra, príchod nového roka oslávime dvomi ohňostrojmi

Trhy v rozšírenej podobe budú návštevníkom Námestia SNP k dispozícii až do 23. decembra. Predajné stánky budú každý deň otvorené od 9.00 do 20.00 h a stánky s občerstvením až do 23.45 h.

Atmosféru bude dotvárať aj pestrý kultúrny program, ktorý mesto na najbližšie dva týždne pripravilo. Už v piatok popoludní bude na Námestí SNP pripravený program Banícke Vianoce, v stredu na budúci týždeň sa aj Banská Bystrica zapojí do projektu Slovensko spieva koledy.

V ďalších dňoch vystúpia tunajšie detské folklórne súbory, uskutoční sa ďalší ročník charitatívneho Primátorského punču s programom od folklórneho súboru Urpín a v týždni pred sviatkami nebude chýbať ani obľúbený Živý betlehem. Nasledovať budú oslavy vítania nového roka, a to aj na Silvestra a tiež na Nový rok. Podrobný program nájdete v našom staršom príspevku.