V prvom kole play off narazili futsalisti MIBY na najťažšieho možného súpera – víťaza základnej časti ŠK Slovan Bratislava.

Prvý duel v Bratislave skončil jasnou výhrou favorita 12:0. Na domácej palubovke chceli v odvetnom zápase futsalisti MIBY zabojovať a súpera prekvapiť. Nezachytili však úvod stretnutia, v ktorom už po troch minútach prehrávali 0:2. Následne sa ale presadil Peter Vajda a bolo znížené. Domáci sa súpera nezľakli a podnikali útočné akcie. Museli si však dávať pozor na zadné vrátka, čo v 11. minúte využil hosťujúci Kyjovský. Do polčasu ale znížil Robert Greško a ak by sa ujali aj príležitosti Rafanidesa s Čiefom, tak do šantí mohli odchádzať šťastnejší Banskobystričania.

Belasí zapli v druhej dvadsaťminútovke na vyšší stupeň a MIBA favoritovi nedokázala výraznejšie vzdorovať. V priebehu dvoch minút sa presadili Kyjovský a Martin Zdráhal a zobrali domácim vietor z plachiet. V záverečných minútach si hostia ešte zveľadili svoje skóre a po štyroch góloch uzavreli stav stretnutia na 2:9.

VARTA Futsal liga – druhé štvrťfinále – Banská Bystrica:

MIBA Banská Bystrica vs. ŠK Slovan Bratislava-futsal 2:9 (2:3) – na zápasy 0:2

Góly: Vajda, Greško – Kyjovský 3, M. Zdráhal, 2, Haľko, Rischer, Genčúr, Belaník. ŽK: Vajda, Rafanides, Tužinský (všetci MIBA). Zápas sledovalo 400 divákov.

Zostava MIBA: Gábriš (Mráz) – Vajda, Jakuba, Greško, Čief „K“, Dobrota, Rafanides, Samson, Tužinský

V sérii hranej na tri víťazstvá má Slovan dva mečbaly. Tretí zápas sa odohrá v Bratislave v piatok 23. marca s výkopom o 19.30 hod.

Tréner MIBY Majling s juniorom Kráľom dosiahli úspech so slovenskou reprezentáciou

V dňoch 15. až 19. marca sa tréner MIBA Banská Bystrica Martin Majling spoločne s hráčom Jánom Kráľom (roč. narodenia 2000) zúčastnili futsalového turnaju Generali cup 2018 vo Vsetíne pre kategóriu U19. Pri absencii hlavného trénera Branislava Škorca viedol tím náš tréner spoločne s Mariánom Ondruškom zo Žiliny. Na kvalitne obsadenom turnaji skončila naša reprezentácia na peknom treťom mieste.

Turnaj hodnotí tréner Martin Majling. „Priebeh krátkeho sústredenia spojeného so zápasmi na turnaji Generali cup 2018 hodnotím veľmi pozitívne. Chalani sa po absolvovaní tréningových jednotiek zameraných najmä na nácvik herných situácii, či už systémových alebo štandardných a odohrali tri dobré zápasy na turnaji. V zápasoch ukázali chuť reprezentovať, bojovať a podriadiť sa kolektívu.

Práve tímový duch je v tomto družstve veľmi silný a formuje sa nám kvalitný tím. Zápasy nám samozrejme odkryli aj chyby, na ktorých musíme popracovať. Dôležité však je, že sa chalani neboja hrať s loptou, snažia sa hrať aktívne a majú túžbu niečo dosiahnuť. Celkové tretie miesto je síce pekné, ale mohli sme skončiť aj lepšie.

Prvý zápas sme s Maďarskom vyhrali 3:1, keď chalani podali výborný výkon. V druhom stretnutí sme za stavu 2:0 proti Rumunom trošku poľavili a po spornej penalte a následných dvoch individuálnych chybách sme prehrali 2:3. Tento moment nás obral o finále, aj keď sme nakoniec od neho boli len tesne vzdialení, keďže Maďari inkasovali od Rumunov vyrovnávajúci gól len sedem sekúnd pred koncom. V zápase o tretie miesto nás čakali výborní Francúzi. Napriek nepriaznivému vývoju, keď naši chalani dvakrát doťahovali výsledok, sa nám nakoniec po heroickom výkone  podarilo vyhrať 4:2.

Náš hráč Ján Kráľ síce nastúpil len v jednom zápase, ale určite to pre neho bola ďalšia výborná skúsenosť a verím, že bude ďalej na sebe pracovať a udrží sa v reprezentačnom výbere. Týmto turnajom totiž začala ročná príprava na kvalifikáciu na ME 2019, ktorá sa bude konať v marci 2019 a práve tento turnaj nám ukázal, že chalani majú reálnu možnosť kvalifikovať sa na vrcholné podujatie tejto kategórie v Európe.“

Svoj pohľad priniesol aj hráč juniorky MIBY Banská Bystrica Ján Kráľ. „Bolo to výborne sústredenie zakončené skvelým tretím miestom na turnaji. Dobre sme zlepšili kolektív a za svoje výkony sa určite nemusíme hanbiť, aj keď sme jeden zápas prehrali. Myslím si, že vo všetkých troch zápasoch sme boli lepším tímom, ale proti Rumunom nám neprialo šťastie. Všetci hráči odovzdali maximum a navzájom sa podržali aj v ťažších situáciách. Pre všetkých hráčov je tretie miesto pekná odmena za všetky tréningy a zápasy, ktoré sme spoločne odmakali.“