Predposledný zápas nadstavbovej časti proti Makroteamu Žilina sa odohral netradične v Badíne. Žlto-čierni v konfrontácii s našimi hráčmi v tejto sezóne nezískali ani bod z doterajších troch stretnutí a zverenci našich trénerov Richarda Bača a Martina Majlinga chceli túto úspešnú šnúru predĺžiť. Obe mužstvá však už pred zápasom vedeli, že pozícia v tabuľke VARTA futsal ligy sa v prípade akéhokoľvek výsledku nezmení.

Stretnutie Banskobystričania, narozdiel od dvoch predošlých zápasov v Žiline, gólovo nezačali. Skvelá obrana súpera a domáca bezzubosť v zakončení znamenala, že do vedenia sa dostali hostia v deviatej minúte zásluhou Davidsona. Do zápasu MIBU vrátil gólostroj Kyjovský svojím 21. presným zásahom v sezóne.

Tesne po prestávke skvelo zachytili domáci úvod a nominant na hráča mesiaca január sa opäť presadil. Marek Milulišin natiahol svoj gólový ohňostroj už na štyri zápasy. Súper však ihneď potrestal domácu hrúbku v obrane a na tabuli svietil znova remízový stav. No päť minút po zmene strán udrel ako blesk z jasného neba Dobrota. Najprv nMIBU druhýkrát v zápase poslal do vedenia a o päť minút neskôr jeho tečovaná strela skončila v sieti brankára Kováča. Po tomto góle sa Banskej Bystrici už dýchalo ľahšie a na konečných 6:3 ešte prikrášlili výsledok kapitán Filip Rafanides a druhým gólom v zápase Kyjovský. Za súpera sa v power-play presadil Baláž.

Varta futsal liga – nadstavba 1-4 – 5. kolo – Badín

MIBA Banská Bystrica – ŠK Makroteam Žilina 6:3 (1:1)

Góly: 7., 38. Kyjovský, 21. Mikulišin, 26. Dobrota, 31. Baláž (vl.), 37. Rafanides – 9. Davidson, 22. Andre Luiz, 38. Baláž. ŽK: 36. Rafanides, 40. Mikulišin – 40. Davidson. Zápas sledovalo 100 divákov.

Futsalisti Banskej Bystrice odohrajú svoj posledný zápas pred play-off bude v piatok 28. februára o 19.00 hod v Lučenci.

Súčasne sa hral aj zápas v skupine o 5.-8. miesto a výsledok stretnutia Nové Zámky – Levice (6:2) rozhodol, že v piatok 6. marca na domácej pôde MIBA privíta v prvom štvrťfinálovom zápase MŠK Mayerson Nové Zámky.

Tabuľka Varta futsal ligy 2019/20 nadstavby 1-4 po 5. kole

1. Mimel Lučenec 17 16 1 0 144:49 49
2. MŠK Žilina FUTSAL 17 12 1 4 107:50 37
3. MIBA Banská Bystrica 17 9 2 6 79:58 29
4. ŠK Makroteam Žilina 17 6 0 11 92:107 18