Preteky Merida Zelená stopa 2020 prilákali v utorok, 1. septembra do areálu futbalového štadióna v Selciach takmer 140 cyklistov. Tí z tohto miesta odštartovali na 33, respektíve až 53 kilometrov dlhú trať vedúcu terénom v okolí Banskej Bystrice.

Tradičné cyklistické podujatie tentokrát poriadne vyskúšalo schopnosti účastníkov, keďže nepriaznivé počasie sa podpísalo na náročných podmienkach pretekov.

Pripravené boli aj kratšie trate pre deti, respektíve štvorkilometrový okruh pre žiacke kategórie. Spomedzi žiakov zdolal spomedzi pätnástich účastníkov štvorkilometrovú trať najrýchlejšie Filip Magdolen v čase 12 minút a 53 sekúnd. Spomedzi dievčat bola najrýchlejšia Emília Schedlingová z Lučenca, ktorá trať prešla za 15 minút a 43 sekúnd.

Na kratšej, 33 kilometrov dlhej trati bol najrýchlejším Július Maťovčík(1:40:03) z Climberg sport team len tesne pred Banskobystričanmi Zdenom Longauerom (1:40:06) a tretímm Matúšom Kováčikom (1:43:04). Na tejto trati bola spomedzi žien najrýchlejšia Nina Penzešová z ABC Staré páky s časom 1:54:04, pred Erikou Glajzovou (1:56:57)a Vierou Kissovou (2:11:28).

Na hlavnej trati 53-kilometrov dlhého polmaratónu s prevýšením 1350 metrov sa z víťazstva v čase 2:25:37.8 tešil reprezentant SUNCYCLE.sk Racing Team Andrej Kubiš, ktorý len o dve stotiny v cieli zdolal Martina Belka zo Športservis Teamu. Až o vyše päť minút po nich potom prišli do cieľa v zhodnom čase 2:30:39.9 Michal Bálent a Ľubomír Ondruš – obaja z Hlohovca.

Kompletné výsledky pretekov sú k dispozícii online.