Sviatočný utorok priniesol 6. kolo II. triedy, v ktorom potvrdili úlohu favorita všetky prvé tri tímy tabuľky, pričom daždivé počasie spôsobilo, že jeden zápas sa neodohral pre zlý terén. Na programe bolo aj jedno stretnutie I. triedy. Prinášame Vám sumár s fotogalériou z duelu Malachov – Pohronská Polhora.

Nemecká triumfovala na pôde Heľpy

V utorkový sviatočný deň sa hralo len jedno stretnutie I. triedy, v ktorom si zmerali sily mužstvá Heľpy a Nemeckej. V súboji dvoch tímov z dolnej polovice tabuľky išli do vedenia v 31. minúte hostia, keď sa presadil Tomáš Rosina. Už o 8 minút neskôr ho napodobnil Peter Pikula a Nemecká tak po prvom polčase viedla o dva góly. Po obrátke opäť ako prví rozvlnili sieť hostia, za ktorých v 55. minúte skóroval Lukáš Kubiš.

Mužstvo Heľpy sa ale za stavu 0:3 nevzdalo a v nasledujúcich minútach dobre zareagovalo, keď najprv v 58. minúte presne zakončil Milan Jankov a ten istý hráč sa v 65. minúte presadil aj z bieleho bodu, čím znížil už na rozdiel jedného gólu. Zázračný obrat sa však nekonal, keďže v 72. minúte ukľudnil Nemeckú, taktiež z penalty, Lukáš Kubiš. Hráčom Heľpy sa už v závere nepodarilo zápas zdramatizovať napriek vylúčeniu hosťujúceho Michala Klinčíka z 85. minúty a všetky tri body tak poputovali do Nemeckej.

Malachov si poradil s Pohronskou Polhorou, Harmanec remizoval s Riečkou

Malachov nachádzajúci sa na druhej priečke tabuľky otvoril skóre proti Pohronskej Polhore už v 6. minúte, keď sa presadil Róbert Sečkár. Odpoveď hostí prišla až v 67. minúte po góle Miroslava Berkyho. O víťazovi sa rozhodlo až v závere a boli to hráči Malachova, ktorí naklonili misky váh na svoju stranu. V 81. minúte sa o víťazný gól postaral Radoslav Sanitra a v 89. minúte poistil výhru domácich Ján Bartolovic. Malachov si tak pripísal ďalšie tri body a udržal sa na druhom mieste.

Horné Pršany si v nedeľu pripísali prvú výhru v sezóne, na ktorú nadviazali aj v utorok. Zisk troch bodov pre hostí sa však nerodil ľahko, keďže v 52. minúte otvorila skóre domáca Michalová, za ktorú sa z pokutového kopu presadil Ladislav Vlček. Horné Pršany úradovali až v závere. V 83. minúte vyrovnával na 1:1 Branislav Krajčír a v 88. minúte sa o víťazný gól postaral Peter Šulaj.

Harmanec s Riečkou si body rozdelili po gólovo zhodných polčasoch. V tom prvom otváral skóre v 19. minúte domáci Róbert Matejka a o 10 minút neskôr odpovedal za hostí Tomáš Libič. Po góle Jána Šimčíka išla Riečka v 53. minúte do vedenia, no už o 3 minúty neskôr vyrovnal za Harmanec Miroslav Rýs a výsledkom 2:2 sa zápas aj skončil.

Líder tabuľky z Ľubietovej sa vezie na víťaznej vlne a góly proti Mičinej si tentokrát rozdelil do oboch polčasov. V tom prvom otváral skóre po rohovom kope Matej Garaj a v 18. minúte sa po centri Milana Lakomčíka presadil hlavou kapitán domácich, Andrej Šimko. V 70. minúte ťažil Radoslav Blaško zo spätnej prihrávky od Frederika Sauku, ktorý ku gólovej prihrávke pridal v 89. minúte aj presný zásah.