Po 4. kole amatérskej hokejovej ligy sú stále na čele Divoké Barance bez straty bodu. Naopak hráči Mad Brainzz proti Animals zaknihovali svoje premiérové víťaszvo.

V poradí 4. kolo odštartoval zápas, v ktorom sa stretli hráči Mad Brainzz a Animals. Od začiatku bol zápas vyrovnaný a veľmi dynamický. Šance sa striedali na oboch stranách a v 6. minúte otvorili skóre Mad Brainzz zásluhou Cimermana. Po strelenom góle dostali Mad Brainzz šancu presilovky, ale boli to práve Animals, ktorý vyrovnali na priebežných 1:1, skóroval Brašeň. V ďalšom priebehu faulovali opäť hráči Animals a výhodu o dvoch hráčov využil Lamper a Mad Brainzz znovu viedli. Skóre 2:1 z pohľadu Mad Brainzz vydržalo až do 18. minúty, keď opäť v presilovke zvyšoval Zamboj a v tej istej minúte ešte pridal aj druhý gól v zápase Zamboj a Mad Brainzz už viedli rozdielom troch gólov 4:1. Keď sa zdalo, že koniec 1. časti sa už iba dohrá takmer v polovici 20. minúty ešte navýšil vedenie Surový a 1. časť skončila 5:1 pre Mad Brainzz.

V druhej časti sa  hráči Animals snažili zvrátiť nepriaznivý stav stretnutia a mali niekoľko sľubných šancí no skórovať sa im nepodarilo. V 5. minúte pridal ďalší gól Mad Brainzz Novysedlák a v tej istej minúte sa presadil aj Konder. V ďalšom priebehu sa dostali do dobrých príležitostí hráči oboch tímov, ale gól už nepadol. V 14. minúte sa v dobrej šanci vyskytol Zamboj avšak v poslednej chvíli stratil stabilitu a nešťastne spadol na betón brankára Lacka, ktorý skvelým zákrokom zabránil gólu a po strete s protihráčom sa zranil. Po tomto strete sa zápas ukončil z dôvodu, že brankár Animals nemohol pokračovať v hre, našťastie sa neskorším vyšetrením nezistilo vážne zranenie. Zápas sa skončil výsledkom 7:1 pre Mad Brainzz aj keď strely hovorili v prospech Animals 22:21.

Mad Brainzz vs. Animals 7:1 (5:1, 2:0)

G: Zamboj 2, Cimerman, Lamper, Surový, Novysedlák, Konder – Brašeň.

Druhé stretnutie odohrali Atlantis Zvolen proti Divokým Barancom, ktoré ešte nestratili ani bod. Od začiatku zápasu sa hralo vo vysokom tempe čo potvrdil už v 1. minúte otváracím gólom Moravčík Divoké Barance viedli 0:1. V 6. minúte opäť Moravčík tentokrát bez asistencie zvyšoval na 0:2 pre Divoké Barance. Takýto priebeh sa nepáčil hráčom Atlantis čo v 7. minúte demonštroval Pospíšil. Za stavu 1:2 z pohľadu Atlantis Zvolen sa dlho hral vyrovnaný zápas, ale v 16. minúte využil presilovku Mancel a Divoké Barance viedli 1:3. Keď na konci 17. minúty pridal gól aj Zrak rozdiel v skóre bol už troj gólový. V 20. minúte znížil Sirota a 1. časť tak skončila 2:4 z pohľadu Atlantis Zvolen.

Štart do druhej časti mali lepší Zvolenčania, keď už v 1. minúte znížil na rozdiel gólu Turan. Okamžite po vstrelenom góle mali hráči Atlantis Zvolen možnosť presilovky, ale táto presilovka trvala iba minútu aj preto sa im ju nepodarilo využiť. Po viacerých presilovkách sa skóre stále nemenilo a hra bola dosť vyrovnaná. V 18. minúte sa opäť presadil Moravčík a priebežné skóre bolo 3:5 pre Divoké Barance. V tej istej minúte sa presadili opäť Moravčík aj Gajan a Divoké Barance tak zvýšili vedenie až na rozdiel štyroch gólov. V záverečných minútach sa hráči Atlantis Zvolen snažili zvrátiť nepriaznivý výsledok a mali možnosť aj presilovky v poslednej minúte avšak skóre sa už nemenilo. Divoké Barance tak porazili Atlantis Zvolen v pomere 7:4. Strely boli vyrovnané ale aj tie hovorili v prospech Divokých Barancov v pomere 24:22.

Divoké Barance vs. Atlantis Zvolen 7:3 (4:2, 3:1)

G: Moravčík 4, Mancel, Zrak, Gajan – Pospíšil, Sirota, Turan

Zápasy 5. kola sa odohrajú v pondelok 12. novembra o 20.00 hod (Animals vs Atlantis Zvolen) a v stredu 14. novembra o 20.30 hod (Mad Brainzz vs Divoké Barance). Obidve stretnutia môžete prísť podporiť priamo na zimný štadión hala B v Banskej Bystrici alebo cez online štatistiky, ktoré nájdete cez odkaz na stránke www.ahlbb.sk – štatistiky.