Počas uplynulého víkendu sa rozbehli už aj niektoré nižšie súťaže. V tretej lige sa odohralo 14. kolo. Na programe boli aj dve dohrávky v I. triede. Po takmer sedem a pol mesiaci vám prinášame sumár nižších súťaží. S fotoaparátom sme sa vybrali na duel Lučatín – Valaská.

Rakytovce potvrdili rolu favorita proti Čadci

Líder III. ligy z Rakytoviec privítal v nedeľu na umelej tráve na Štiavničkách predposlednú Čadcu. Domáci boli od úvodu stretnutia aktívnejší a v prvom polčase si vypracovali niekoľko gólových príležitostí. Rakytovciam sa podarilo otvoriť skóre ešte do prestávky, keď v 41. minúte Greško našiel zo stredu ihriska na pravej strane úplne voľného Jaroslava Vaváka, ktorý vnikol do pokutového územia a presnou krížnou strelou poslal svoj tím do vedenia.

Aj druhý polčas patril strelecky aktívnym Rakytovciam. Líder tabuľky pridal druhý gól v 73. minúte po tom, čo hostia zaváhali pri rozohrávke kopu od brány. Loptu vybojoval Neušel, ktorý následne prihral lepšie postavenému Patrikovi Gajanovi a ten prestrelil brániacich hráčov v bráne Čadce. Pre 19-ročného hráča Rakytoviec to bol premiérový presný zásah v premiérovom štarte. Rakytovce napokon udržali čisté konto a výsledkom 2:0 potvrdili rolu favorita.

Peter Venglarčík, tréner FK Rakytovce pre klubovú stránku: „Po siedmich mesiacoch sme odohrali majstrovský zápas, ktorý sa 90 minút niesol pod našou absolútnou kontrolou. Zvolili sme náročný spôsob boja, chceli sme hrať aktívne už na súperovej polovici. Dosť vysoko sme napádali rozohrávku súpera, čo sa nám darilo. Mohli sme byť v Guinnessovej knihe rekordov, pretože Robo Greško mohol skórovať už v druhej sekunde. Z nepochopiteľných dôvodov nedal tisícpercentnú šancu. Tak isto sme mali druhú veľkú šancu Vavákom. Súper húževnato bránil v takom bloku, cez ktorý sme sa dosť ťažko presadzovali. Nakoniec sme ich „otvorili“ gólom Vaváka, po dobrej prihrávke od Roba Greška.

Druhý polčas sa možno Čadca chcela zdvihnúť. My sme im to však našou aktívnou hrou nedovolili, čo dokumentuje aj to, že náš brankár nemal ani jeden zákrok za celý zápas. Zaslúžené víťazstvo, mrzí akurát zranenie Kollátiho, potešili striedajúci hráči. Teší ma, že sme zápas polhodinu dohrávali s tromi hráčmi s ročníkom narodenia 2002. To sú mladí chlapci, ktorí si zvykajú na mužský futbal, ale každá jedna minúta je pre nich výborná. Potešil ma Paťo Gajan, mladý chlapec, ktorý hneď aj skóroval. Takže toto je pozitívna vec pre nás všetkých.“

Patrik Gajan, hráč FK Rakytovce pre klubovú stránku: „Zápas sa mi hodnotí dobre, mali sme celý zápas loptu na kopačkách. Dokázali sme si vytvoriť šance, ktoré sme bohužiaľ v úvode nepremenili. Našťastie sme to dokázali zlomiť. Ja som rád, že sa mi hneď pri prvom štarte podarilo aj skórovať. Určite ma to bude niečo v šatni stáť. Teraz sa musíme pripraviť na ďalšie ťažké zápasy.“

Lučatín bodoval naplno proti Valaskej, Tatran Čierny Balog zdolal vonku Jasenie

Skóre stretnutia Lučatín – Valaská sa menilo už v 1. minúte, keď išli do vedenia po presnom zásahu Patrika Piliara hostia. Domáci odpovedali už v 13. minúte vyrovnávajúcim gólom Jána Ďurčíka. O 7 minút na to však išlo po góle Lukáša Strelca zo štandardnej situácie opäť do vedenia mužstvo Valaskej. Aj na tento gól dokázal Lučatín zareagovať, keď opäť vyrovnával Ján Ďurčík. Po pomerne divokom prvom polčase tak v súboji dvoch tímov zo spodnej časti tabuľky platil stav 2:2. V druhom dejstve sa sieť vlnila už len raz. V 73. minúte rozhodol o výhre domáceho Lučatína Ondrej Tručan. Z tejto nedeľnej dohrávky 8. kola I. triedy vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

V nedeľu si zmerali sily aj hráči Jasenia a Tatrana Čierny Balog. V dohrávke 9. kola viedli po prvom polčase hostia vďaka gólu Michala Muránskeho z 34. minúty. Takmer po hodine hry poslal Tatran do dvojgólového vedenia Stanislav Kováčik a v 69. minúte zvýšil už na 0:3 Rudolf Štulajter. Jaseniu sa napokon podarilo skórovať aspoň raz, keď v 83. minúte premenil pokutový kop Samuel Lupták. Tatran Čierny Balog tak prekvapenie nedopustil a zvíťazil na pôde posledného tímu tabuľky.

11 1 1 9 13:44 4

Nasledujúci víkend prinesie už bohatšiu porciu zápasov. V I. triede sa odohrajú ďalšie štyri dohrávky. Začať hrať sa má aj v II. triede, kde sú naplánované dve stretnutia. V akcii budú aj treťoligové Rakytovce a Kováčová. Badín a Šalkovú čakajú najbližšie zápasy v IV. lige až o dva týždne. Spomedzi klubov z V. ligy sa počas nasledujúceho víkendu predstaví Priechod, ktorý privíta Ladomerskú Viesku.