Spomienky na federálnu ligu, ale aj zlaté časy miestneho, kedysi armádneho futbalu. Desiatky známych futbalových mien zo Slovenska i Čiech prijalo pozvanie na špeciálny zápas v rámci Dňa otvorených dverí Vojenského športového centra Dukla.

Zápas viedlo skúsené rozhodcovské trio Bomba, Jekkel, Samotný.

Na banskobystrických Štiavničkách sa v piatok v drese tímov internacionálov, pred pár stovkami divákov i zástupcov fanklubu banskobystrických futbalistov, predstavilo množstvo známych mien česko-slovenského futbalu.

V drese hostí z Dukly Praha to boli napríklad František Štambacher, Gunter Bittengel, Pavel Vašíček, Václav Koloušek, Tibor Mičinec, Jiří Nemec, Jiří Ondra či Jaroslav Mašek a ďalší. Banskobystrický dres si po rokoch na Štiavničkách obliekol napríklad niekdajší ostrostrelec Milan Nemec, ale aj takí hráči ako Diňa, Karásek, Mores, Helbich, Medveď, Strelec, Bažík, Rusnák, Penksa, Tóth či Semeník.

Na svojom mieste. Niekdajšia hráčska legenda Dukly a neskorší reprezentačný tréner Ján Kocian a trénerská legenda banskobystrického najmä mládežníckeho futbalu Peter Benedik.

Už pred zápasom sa stretli nielen bývalí legendárni hráči, ale aj funkcionári, ktorých v minulosti spájal tunajší armádny futbal. Hneď na úvod organizátori zagratulovali k blížiacemu sa jubileu 70-tky historicky najúspešnejšiemu mládežníckemu trénerovi Petrovi Benedikovi. Nasledoval zápas, v ktorom niekdajší hráči ukázali, že na svoje futbalové majstrovstvo stále nezabudli.

Na rozdiel od minulosti, kedy pražská Dukla disponovala vždy silnejším kádrom oproti tej banskobystrickej aj kvôli prednostnému právu na výber hráčov, ktorí prichádzali na vojenčinu, tentokrát vyhrali domáci.

Aj keď, pražská zostava odohrala celý duel a domáci vystriedali po polčasoch dve formácie. Po dvoch 35-minútových polčasoch sa zápas skončil výhrou 3:2 pre Duklu Banská Bystrica.