O tehotenstve dvojnásobnej olympijskej víťazky sa špekulovalo už dlhšie v súvislosti s jej neúčasťou na pretekoch Svetového pohára. 

KuzminovaO štvrtkovú tlačovú konferenciu Anastasie Kuzminovej bol veľký záujem a novinári v hojnom počte zaplnili press room VŠC Dukla v očakávaní potvrdenia zákulisných informácií. Dvojnásobná olympijská víťazka v biatlone oznámila, že túto sezónu už pretekať nebude, keďže čaká prírastok do rodiny. „Ďakujem novinárom, ktorí rešpektovali moje rozhodnutie oznámiť informáciu o mojom zdravotnom stave vtedy, keď sa ja rozhodnem a uznám za vhodné,“ povedala na úvod Kuzminová. Na prvý pohľad bolo vidno, že pre plachú Nasťu je takýto mediálny záujem o jej osobný život nepríjemný a niekoľko otázok novinárov označila ako nevhodné.

Biatlonová reprezentantka so súťažením nekončí. V dlhodobom horizonte by sa chcela vrátiť do olympijských hier 2018 v Pchongjangu v Južnej Kórei. „Tehotenstvo ani olympijské medaily sa plánovať nedajú,“ odpovedala Kuzminová na otázku, či jej materstvo bolo plánované.

Momentálne nevie biatlonistka povedať, kedy sa vráti na trať. Zdravotný stav jej však už neumožňuje trénovať. „Pri Jenisejovi som v podstate tehotenstvo necítila, prvé tri mesiace som trénovala a pretekala,“ prezradila Nasťa s tým, že teraz je situácia odlišná.

Kuzminovej pogratuloval aj Róbert Kurčík, ktorý je riaditeľ AŠC Dukla Banská Bystrica. „Oficiálne gratulujeme, neoficiálne nie sme veľmi radi. Nasťu však do ničoho tlačiť nebudeme a návrat musí byť vo fyzickej a psychickej pohode,“ povedal Kurčík.