Po takticky zvládnutom víťaznom zápase v Bardejove, sa Dukla pod vedením nového trénera Stanislava Vargu prvýkrát predstavila aj pred domácim publikom. Úspech však v sobotu proti ambicióznej Petržalke neslávila.

Duklu výhra v Bardejove nenaštartovala dostatočne a v sobotu pred slušnou návštevou na Štiavničkách nezachytila úvod zápasu. V prvom polčase mali hráči Dukly problémy aj s prihrávkami a zohratý súper naopak nemal problém hru kontrolovať. Nehral sa oku lahodiaci futbal a prvý gól zápasu padol až zo štandardnej situácie v 30. minúte, po ktorej loptu do brány usmernil Erik Prekop. Domáci sa potom snažili o odpoveď, ale ich ofenzívne snahy úspech neslávili.

V druhom polčase už vstúpila na trávnik iná Dukla. Domáci boli aktívnejší a snažili sa s výsledkom niečo urobiť, hráči Petržalky ale dokázali po väčšinu času hru kontrolovať. Zvlášť, keď so striedaniami odchádzala červeno-bielym z trávnika aj kvalita hry. Nepopierateľnou zásluhou brankára hostí Valacha sa Vargovym zverencom nedarilo vrátiť do zápasu a definitívna bodka prišla v nadstavenom čase. V závere sa už po faule nemohol do obranných činností naplno zapojiť Kupčík a po zmätku v domácej defenzíve v 90. minúte zápasu sa presadila čerstvá sila hostí na trávniku – Martin Vician. Zápas tak skončil pre domácich až príliš krutým výsledkom 0:2, avšak spravodlivo platilo staré známe, že bez gólu víťaziť nemožno.

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Petržalka 0:2 (0:1)

Góly: 30. Prekop, 90. Vician. ŽK: 44. Laksik – 39. Prekop, 88. Vician. Zápas v B. Bystrici sledovalo 948 divákov.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – Savić (65. V. Tóth), Kupčík, Prikryl, Migaľa, Snitka, Willwéber, Polievka (71. Daňovský), Muchaya (80. Kolláti), Starší, Laksik.

Zostava FC Petržalka: Valach – Ďurek, Privrel, Nemec, Kozlovský, Petráš, Kavoň, Piroska, Turčák (82. Morócz), Gašparovič (61. Sopúch), Prekop (87. Vician).

Duklu čaká v nedeľu 14. októbra o 15-tej hodine zápas v Dubnici nad Váhom. Na Štiavničkách sa opäť predstaví až v 15. kole – 27. októbra, v zápase proti Tatranu Prešov.