Športový areál Základnej školy Golianova patril v nedeľu dopoludnia účastníkom a účastníčkam prvého ročníka podujatia Klikovačka Street Workout Banská Bystrica. Klikovali muži, ženy aj deti.

Cieľom Klikovačky, ktorú zorganizoval team ČAJKA Calisthenics v spolupráci s komunitou Street Workout Brezno, bolo rozhýbať sa, zašportovať si, urobiť niečo pre svoju kondíciu a dokázať, že človek niekedy zvládne viac, ako si myslí. S týmto presvedčením sa do klikovania zapojilo takmer päťdesiat súťažiacich.

„Akcia dopadla veľmi dobre, som nadšený! Súťažili chlapi, ženy aj deti,“ hovorí iniciátor a organizátor podujatia Pavol Čajka Greško a dodáva, že víťazom prvého ročníka Klikovačky sa stal každý.

„Vyhlásili sme však súťažiacich, ktorých kliky boli najlepšie prevedené. Medzi mužmi to bol František Ľubek a medzi dievčatami Karolína Viteková.“

Slovenský rekordér v počte klikov za hodinu (1 144) Pavol Čajka Greško je presvedčený, že po úspešnom prvom ročníku Klikovačky bude aj ďalší a už teraz premýšľa aj nad zimnou súťažou.

Atmosféru nedeľnej Klikovačky  približuje naša fotoreportáž.