Počas posledného augustového týždňa sa uskutočnil v Kremnici v poradí už 40. ročník európskeho festivalu humoru a satiry. Návštevníci sa mohli tešiť na štyri dni plné divadelných a hudobných predstavení. Na podujatí sa predstavili aj umelci z Banskej Bystrice – Bábkové divadlo na Rázcestí, Divadlo na Vysokej Nohe a Filip Hajduk so svojou klaunskou šou.

Festival odštartoval už vo štvrtok 26. augusta o trinástej hodine úvodným ceremoniálom. Záštitu nad ním prevzala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

Okrem platených predstavení čakal na návštevníkov aj bohatý sprievodný program. V rámci neho vystupovalo aj bystrické Divadlo na Vysokej nohe. Každý deň priniesli iné  predstavenie pre malých aj veľkých, ktoré si mohli diváci vychutnať úplne zdarma. Divadlo funguje už od roku 1998 a vyznačuje sa hercami účinkujúcimi na chodúliach. Produkciu s voľným vstupom doplnil aj Filip Hajduk alias Šaško Fjodor. So svojimi humornými vystúpeniami ladenými najmä pre detské publikum sa predstavil opäť všetky štyri dni.

Piatkový platený program odštartovalo banskobystrické Bábkové divadlo na Rázcestí s inscenáciou s názvom Klauniáda o dvoch lenivých kocúroch a šikovnej myši. Hra zažila pre pandémiu koronavírusu svoju online premiéru v októbri 2020, po nej nasledovala v decembri aj riadna, divadelná premiéra.

Počas tohto ročníka neoslavovali len Kremnické Gagy. Ku narodeninám prišla priamo na pódium Milanovi Kňažkovi po predstavení “Takí sme boli” v sobotu gratulovať Iveta Radičová.

Medzi hlavné body sobotného programu patrilo aj odhalenie nosov Stanislava Dančiaka a Mariána Labudu v Uličke slávnych nosov. Slávnostné odhalenie sa uskutočnilo za prítomnosti ich detí Zuzany Dančiakovej a Mariána Labudu mladšieho.

Program bude uzatvárať symbolicky divadlo L+S v nedeľu 29. augusta. Sobotný program aj festivalovú atmosféru vám prinášame prostredníctvom našej fotogalérie.