Prvý marcový víkend sa bude niesť v duchu Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Podujatia v Jasnej sa zúčastní aj pretekárka spadajúca pod banskobystrickú Duklu Petra Vlhová. 

Do najväčšieho slovenského lyžiarskeho strediska zavíta ženská svetová elita. Tešiť sa môžeme nielen na reprezentantku spod Tatier, ale aj na priebežnú líderku celkového poradia Laru Gutovú-Behrami, americkú stálicu Mikaelu Shiffrinovú alebo rakúšanku Katarínu Liensbergerovú. Už v sobotu sa bude snažiť Petra Vlhová znížiť svoje 187 bodové manko, ktoré ju delí od dotiahnutia sa na vedúcu pretekárku v boji o veľký krištáľový glóbus.

Posledné dva dni pracovného týždňa lyžiarky mohli využiť na trénovanie, oddych, či regeneráciu. Špeciálny tím v stredisku pracoval na upravení trate, aby vytvoril svetovej špičke dokonalé podmienky na trati. Stredné Slovensko sa na víkend stane stredobodom širokej lyžiarskej verejnosti, organizátori nechceli na príprave podujatia svetového významu nič podceniť. Každý účastník či už z médií alebo športovcov musel pred príchodom do Demänovskej doliny absolvovať PCR test a na mieste sa podrobiť antigénovému testu na ochorenie Covid-19. Celé podujatie sprevádzajú prísne protipandemické opatrenia ako povinné nosenie respirátorov, rozdelenie účastníkov do bublín alebo pravidelné testovanie a hlásenie zdravotného stavu.

Obrovský slalom sa začne už v sobotu od pol desiatej hodiny rannej, slalom je na programe v nedeľu v rovnakom čase. Oba preteky bude vysielať naživo verejnoprávna RTVS a reportáž z podujatia si budete môcť samozrejme pozrieť aj na našom webe.

My sme sa boli s fotoaparátom pozrieť na zasnežených svahoch, ako to pred samotnými pretekmi v Jasnej vyzerá.