Futbalové boje, či už o titul alebo o záchranu, sa blížia k svojmu epilógu. Dramatické je to najmä v IV. lige JUH a v V. lige skupine C. V prvej menovanej súťaži mal Medzibrod pred Poltárom na čele tabuľky náskok jedného bodu, ktorý si chcel udržať aj po zápase v Čiernom Balogu. V piatej lige mohol Jakub v súboji s Hrochoťou zmazať jej šance na dobehnutie vedúcej Kováčovej. Nielen na to ako sa darilo spomenutým mužstvám sa môžete bližšie pozrieť v sumári nižších súťaží.

TIPOS III. liga Stred – 27. kolo

Majstrovská Dukla sa rozlúčila so svojimi fanúšikmi vo veľkom štýle. V nedeľu dopoludnia v Kremničke zdolala na nulu Liptovskú Štiavnicu. Aj keď Lukáš Laksik nepremenil v 28. minúte pokutový kop, jeho kolegovia Radoslav Daňovský a Gabriel Snitka zariadili polčasové vedenie 2:0. Na začiatku druhého dejstva si Laksik vynahradil zahodenú penaltu gólovou strelou a na 4:0 upravil v 85. minúte Peter Kolláti. Detvania sa chcú dostať z posledného miesta na úkor Novej Bane. Na tú dve kolá pred koncom strácali štyri body a v nedeľu zavítali na pôdu zdolateľného Krásna nad Kysucou. Už po 33-och minútach však bolo rozhodnuté, že Detva neuspeje. Kolonka strelených gólov Krásna sa zastavila až na čísle šesť. Za porazený celok sa presadili Róbert Dianiška a Danijel Čeprnja. Detva tak ukončí aktuálny ročník na poslednom mieste.

IV. liga JUH – 25. kolo

Lídrom po 24. kole bol Medzibrod o jeden bod pred Poltárom. Ten musel nutne uspieť v Revúcej, čo sa mu aj podarilo. Lídra súťaže vyzval Partizán Čierny Balog, ktorý sa ujal vedenia na konci prvého polčasu vďaka gólu Miroslava Giertla. Skóre sa vyrovnalo už na začiatku druhého dejstva, keď z priameho kopu presne mieril Peter Belko. Otočiť pôvodne nepriaznivý výsledok z 1:0 na 1:2 v prospech Medzibrodu sa podarilo Marekovi Vančovi v 78. minúte. Minútu predtým bol vylúčený domáci Horváth a líder mal ideálne podmienky k udržaniu si tesného náskoku. Posledné slovo mal však dvojgólový Giertl, ktorý vyrovnaním na 2:2 v 87. minúte poriadne skomplikoval cestu Medzibrodu za titulom. Ten stráca na Poltár bod. Budúcu nedeľu bude hrať Medzibrod aj Poltár v domácom prostredí s podobne silnými súpermi z dolnej časti tabuľky. Prvý menovaný privíta Jupie, Poltár zase Hriňovú. Futbalisti Rakytoviec naposledy prelomili strelecké suchoty, keď strelili Pliešovciam dva góly ale na body to nestačilo. Šnúru troch prehier chceli pretrhnúť v nedeľu na trávniku Hriňovej. Rakom s dvomi náhradníkmi na lavičke sa to napokon podarilo a dokonca si pripísali tesnú výhru 1:0. Mužom zápasu sa stal Dušan Matis, keď sa v 20-tej minúte postaral o jediný gól stretnutia. Rozlúčkový súboj pred domácimi divákmi čakal na Sásovú aj na Jupie. Obidva tímy si pripísali bod za remízu. Za Jupie proti Tornali otváral pri remíze 1:1 skóre už v ôsmej minúte Erik Hudec. Za Šalkovú proti Pliešovciam skórovali Vernarský a Vučković, pričom druhý menovaný v 70-tej minúte uchmatol bod pre Šalkovú.

V. liga skupina C – 25. kolo

Sásová je dôležitým medzníkom v boji o prvenstvo medzi Kováčovou a Hrochoťou. Naposledy obrala Hrochoť po remíze o dva body a pomohla jej rivalovi, pričom Kováčová sa dostala do dvojbodového náskoku na čele tabuľky. Tentokrát tretia Sásová cestovala práve do Kováčovej, ktorú taktiež chcela potrápiť. Góly padali až v druhej 45-minútovke. Prvé dva do siete brankára Čavoja z kopačiek Dudu a Šantu. V 73. minúte René Turčan vykresal iskru nádeje pre Sásovú. Tá však zhasla o deväť minút neskôr po zásahu na 3:1 opäť od Dudu. Na konečných 4:1 pre lídra upravil v Kalutskyi. Pozornosť sa v záverečnom kole mala upínať na vzájomný súboj práve Hrochote s Kováčovou, čo by bolo dramatickou čerešničkou na torte. Hrochoť by musela poraziť Kováčovú, ale najprv v 25. kole aj Jakub. V Jakube sa 150 divákov gólu nedočkalo, čím sa cesta futbalistov Hrochote za ziskom titulu skončila. Hráčom Priechodu sa v poslednom období darí, ale v Bacúchu ťahali za kratší koniec. V predohrávke 25. kola vyzvali domáce Selce silnú Lovču. V stredu sa jednalo o ich posledný zápas pred vlastnými fanúšikmi, s ktorými sa rozlúčili ako sa patrí. Jednému z top ofenzívnych tímov nedovolili Selčania skórovať. Filip Koctúr dvomi presnými zásahmi zariadil triumf Seliec.

I. Trieda – 25. kolo

Istým majstrom prvej triedy sú Podkonice. Tým sa do cesty v poslednom domácom stretnutí postavil Čierny Balog. Líder sa dostal do vedenia 2:0 dvomi rýchlymi gólmi zo záveru prvého polčasu, o čo sa postaral Tomáš Klinec a Matej Minčev. Góly Tatranu od Michala Luptáka a Martina Kupca ale znamenali skóre 2:2. V 90-tej minúte mal ideálnu príležitosť na rozhodnutie Klinec, ale penaltu nepremenil. Podkonice stratili body ešte len piatykrát v priebehu tohto ročníka. V Slovenskej Ľupči sa predstavilo Braväcovo a tímy sa pobili o popredné priečky. O triumfe Ľupče 2:0 rozhodli už v prvej polovici hry Ternuščák a Foltáni. Z posledného miesta sa chce dostať rezerva Šalkovej a tak nutne musela bodovať na Šajbe. Za Strelníky zahviezdil už v prvom polčase hetrikom v priebehu 11-tich minút Vratislav Debnár, ale jeho klub sa napokon musel uspokojiť s bodom. Na strane Šalkovej taktiež úradoval trojgólový strelec a to Maroš Zimnikoval. Práve on v 89. minúte rozhodol o remíze 4:4, keď premenil 11-ku. Do pozornosti dávame aj zníženie Messerschmidta z 82. minúty na 4:3. Šalková teda zachránila bod po strhujúcom závere. Tým pádom sa dotiahla bodovo na Nemeckú, ale s horším skóre o jediný rozdielový gól je stále posledná.

II. trieda skupina A – dohrávka 13. kola

V štvrtkovej dohrávke trinásteho kola sa darilo Starým Horám, ktoré doma zdolali Tajov 2:0. Strojcami trojbodového zisku boli strelci Martin Ulehla a Dávid Slivka.

ŠK Sokol FO Staré Hory vs. TJ Slovan Tajov 2:0

II. trieda skupina A – 25. kolo

Predposledné kolo čakalo aj na účastníkov druhej triedy skupiny A. Po úspešnom štvrtku čakal na Staré Hory opäť súboj v domácom prostredí. Výbornú jarnú formu a druhú priečku potvrdili v nedeľu proti Malachovu. Po góloch Haviara, Schuberta, Rýsa a Ďuriša to bolo 4:0 už v 51. minúte. Za hostí strelil čestný gól Dvorský. Mičiná chcela Tajovu vrátiť jarnú prehru 1:5 a bola k tomu blízko. V 72. minúte musel zachrániť bod pre Tajov vyrovnaním na 2:2 Marek Žabka. Stretnutie piateho so štvrtým sa konalo na Balážoch, kde B-čko Seliec privítalo Ľubietovú. Výborným výkonom a hetrikom sa blysol Michal Matonok, ale ani to Selciam nestačilo na bodový zisk. O tesnom víťazstve Baníka rozhodol v 68. minúte Maroš Sobotník. Posledný Hiadeľ mal voľno a predposledný Hronsek so siedmymi hráčmi v poli nemohol uspieť proti majstrovskému Lučatínu. V prestrelke v Riečke dal o sebe vedieť kapitán Harmanca Miroslav Rýs tromi gólmi. Ten posledný dával v 87. minúte, avšak v strhujúcom závere oslabení domáci vyrovnali zásluhou Erika Petráňa na 5:5.

II. trieda skupina B – dohrávka 13. kola

Definitívnym ukončením sezóny v II. triede skupine B malo byť zmeranie si síl medzi Čiernym Balogom B a majstrom z Jasenia. V sobotu sa ale duel neodohral a po kontumácii 3:0 v prospech Tatranu si Jasenie zhoršilo štatistiku prehier. V tejto kolonke je to číslo dva, ale to Jasenie nemusí zaujímať. Pod Jasením na druhom mieste teda skončila Heľpa, tretie miesto obsadil Beňuš, na chvoste tabuľky skončila Pohronská Polhora.

TJ Tatran Čierny Balog B vs. FK 1928 Jasenie 3:0 po kontumácii

1. FK 1928 Jasenie 16 11 3 2 59:23 36
2. ŠK Heľpa 16 10 3 3 45:20 33
3. TJ Slovan Beňuš 16 9 1 6 41:37 28
4. TJ Tatran Čierny Balog B 16 8 3 5 46:27 27
5. TJ Partizán Dolná Lehota 16 8 1 7 42:34 25
6. FK Sokol Braväcovo B 16 7 3 6 42:35 24
7. TJ Slovan Michalová 16 6 0 10 23:51 18