V piatok  21. januára sa začala slovenská časť INEKAFE Tour 2011. Legenda slovenskej neopunkovej scény si naplánovala klubové turné po neuveriteľných šiestich rokoch.

Už pred samotným otvorením Estrádnej sály ECC bolo každému jasné, že pôjde o veľkú udalosť. Pred banskobystrickým Domom Kultúry totiž už od 17-tej hodiny postávali ľudia, ktorí si chceli zabezpečiť miesta s dobrým výhľadom na pódium.

Koncert, ktorý bol už dlho dopredu beznádejne vypredaný, odštartovala obľúbená nitrianska formácia Zoči Voči. Presne o pol desiatej sa už publikum dočkalo neúplnej formácie bratislavskej legendy INEKAFE. Neúplnej vzhľadom na pretrvávajúcu chorobu gitaristu Waya. Predošlé dni však choroba trápila aj speváka Vratka, kvôli čomu boli dva koncerty, vrátane štvrtkového banskobystrického, presunuté. Tak Vratko ako aj ďalší dvaja členovia kapely, sa však počas piatkového večera ukázali v plnej forme. Počas 90 minút skupina odohrala svoje najznámejšie hity, staršie skladby, ktoré bežne na koncertoch v minulosti neodzneli, ale aj najnovšie skladby z pripravovaného albumu.

Vystúpenie otvorila rýchla punková pieseň „Vitaj!“ a po nej odznel starý hit „Svätý pokoj“. Nasledovalo privítanie fanúšikov a vystúpenie pokračovalo v energickom tempe ďalej skladbami ako „Úspešne zapojení“, „Telefónne číslo“ alebo „Ráno“. Keď sa publikum skvele zabávalo, jedna úžasná pieseň striedala druhú, prišlo aj na sľúbené novinky. Piesne „90%“ a „Figúrka“ sú typickými štvor akordovými piesňami s chytľavým melodickým refrénom a hlbokým textom, na aké sme v podaní tejto skupiny zvyknutí.

Počas celého koncertu nechával Vratko spievať fanúšikov niektoré časti piesní, čo malo za následok vygradovanie atmosféry a strhujúci záver. Keď odzneli prvé tóny skladby „Ďakujeme vám“ všetci prítomní vedeli, že koniec vystúpenia „kafáčov“ sa neúprosne blíži. Hneď po odchode kapely sa strhlo hlasné skandovanie a pýtanie si prídavkov. Po niekoľkých minútach sa skupina vrátila na pódium a pridala piesne „Mojich najlepších 15 rockov“ a „Starý pán“, po ktorých sa so svojimi fans rozlúčila. Skandovanie a vyvolávanie tisícového davu však ani naďalej neutíchalo, až kým sa frontman kapely nevrátil na pódium. Tentoraz už ale sám, so svojou gitarou a uzavrel tento večer piesňou „Záverečná“. Druhý, preložený banskobystrický koncert je na pláne 8. februára.