Po takmer štyroch rokoch sa na koncertné pódiá vrátila slovenská indie popová legenda Hudba z Marsu a neobišla ani Banskú Bystricu. Predskokanom kapely bol v sobotu večer v CNK Záhrada ďalší projekt frontmana kapely Michala „Štofa“ Štofeja – Dynamo team.

IMG_7884Dynamo Team vznikol ako elektronický projekt v zložení producent a speváčka, postupne sa však vyvinul do súčasnej podoby koncertnej kapely. Najnovší album 321 je však gitarovejší ako predošlé dva a zvukovo a náladou sa viac približuje k Hudbe z Marsu.

Hudba z Marsu vznikla na jeseň 1996, keď poprvýkrát vystúpila partia kamarátov zo školských lavíc na hudobnom festivale HuliFest. Zakladajúci členovia Sigi, Štofo, Macho, Vešpík a Katka onedlho nahrali prvé demo. Skladby z neho zabodovali v československých hitparádach. Prišla ponuka na nahrávanie ďalších demonahrávok a prvého albumu Supervýlet. Vďaka nemu spoznalo Hudbu z Marsu celé Slovensko. Najviac zarezonovala pieseň s videoklipom Klára a Gogo. V roku 2001 kapela vydala druhý album Cosmodisc. Tretí album Trávnice (2005) bol hĺbavejší. Okrem popových popevkov sa na ňom objavili aj etno experimenty – skladby, v ktorých kapela použila vzorky zo starých etnologických platní so slovenským folklórom. V roku 2009 sa Hudba z Marsu ohlásila energickým, veselým albumom Idoli. Spoločným menovateľom viacerých skladieb je disko. Za 13 rokov účinkovania Hudba z Marsu získala tisíce fanúšikov a odohrala stovky koncertov.