Na hráčov UMB Hockey team čakal v ďalšom kole Univerzitnej hokejovej ligy Hokiklub Budapešť. V zápase sa súper z Maďarska držal prvé dve tretiny. V poslednej dvadsaťminútovke však rozhodli Banskobystrickí univerzitní hokejisti o svojom triumfe.

Úvod zápasu podchytili lepšie hráči UMB, ktorí sa dostali do vedenia z hokejky kapitána Novodomca. Hra sa však postupne ustálila a na další gól sme si museli počkať. Domáci výber dokázal prechádzať ľahšie cez obranu Budapešti, ale v priestore bránkoviska chýbal dôraz. V závere tretiny mali Banskobystrickí univerzitní hokejisti šancu skórovať v presilovej hre. Počas presilovky však Budapešť po domácej hrubici vyrovnala na 1:1. Domáci sa z inkasovaného gólu otriasli a o pár sekúnd už opäť viedli po rýchlej kontre Adamčíka a Rybára.

Druhé dejstvo nemohlo pre domácich začať lepšie než rýchlym gólom na 3:1. Po usadení sa v útočnom pásme hostí sa puk dostal na hokejku Novodomca a ten si rýchlou kľučkou poradil s Gadacsim. Vývoj zápasu sa po góle ukľudnil a tempo hry pripomínalo prvú dvadsaťminútovku. Z ničoho nič udreli hostia v 32. minúte, keď po ďalšej chybe v domácej obrane vystrelil spomedzi kruhov Manninen. Domáci výber nechával súperovi až príliš veľa miesta pred bránou Gašparoviča, z čoho plynuli ďalšie ohrozenia. Hostia vsadili na vysoké napádanie čo sa im nevyplatilo, pretože v 37. minúte prepadli na útočnej modrej a Adamčík poslal UMB opäť do dvojgólového vedenia. Záver druhej tretiny sa zdramatizovalo, pretože Budapešť využila presilovú hru a hostia sa priblížili na rozdiel gólu.

Záverečná tretina začala vo vysokom tempe a hra sa prelínala zo strany na stranu. Stretnutie tak získalo emóciu hodnú zápasu play-off. Hráči UMB mali v koncovke navrch a v 49. minúte Mendel poslal domácich do dvojgólového vedenia. Zverenci trénera Opátha ostali pri chuti aj o pár sekúnd, keď odskočili na rozdiel troch gólov zásluhou Rybára. Hráči Budapeštianskej univerzity ponúkli presilovú hru domácim. V nej UMB rozpútala svoj kolotoč ale ani jeden strelecký pokus nenašiel miesto za chrbátom Gadicsiho. Výsledok na 7:3 skompletizoval Cepišák.

UMB Hockey team – Hokiklub Budapešť 7:3 (2:1, 2:2, 3:0)

Góly: 7. Novodomec (Kamzík), 20. Rybár (Adamčík, Švarc), 21. Novodomec (Studený, Mendel), 37. Adamčík (Sapar, Jendrol), 49. Mendel (Brnčal, Novodomec), 50. Rybár (Adamčík, Petrík), 56. Cepišák (Garay, Švarc) – 19. Manninen, 32. Manninen, 38. Manninen (Hajzler, Soma)

Zostava UMB Hockey team: Gašparovič – Kadlečík, Jendrol, Garay, Kacha, Rybár, Adamčík, Kamzík, Cepišák, Petrík, Tenkel, Pavlikovský, Sapar, Novodomec, Studený, Švarc, Melicher, Janák, Brnčal, Mendel, Koyš

Zostava Hokiklub Budapešť: Gadacsi – Csiki, Almos, Ban, Bata, Horvath, Soma, Hajzler, Balasz, Szecsi, Manninen, Mate, Halaszik, Botond, Armand, Glofak

Po zápase povedali:

Richard Novodomec (kapitán mužstva UMB): Som rád že sme vyhrali. Hrali sme už aj lepšie, druhá tretina nám nevychádzala podľa predstáv. S Budapešťou sme sa stretli už zopár krát. Naposledy sme u nich vysoko zvíťazili, mysleli sme si, že to dnes “prejde” samé. Poľavili sme, dostali sme blbé góly. Po zápase si pozrieme video, poučíme sa z chýb a proti nováčikovi nastúpime s chladnou hlavou.

Marek Gašparovič (brankár UMB Hockey team): Dnes sa mi nechytalo dobre. Nesmerovalo na mňa až toľko striel a ťažšie sa mi sústredilo. Prvý aj druhý gól sme dostali po nedorozumení v obrane. V tretej tretine na mňa dlho nesmerovala žiadna strela a zrazu prišla presná rana. Som rád že to chalani zvládli, dali zopár gólov a zápas sme mohli dotiahnuť do víťazného konca.