Hokejistky Banskej Bystrice majú za sebou náročný hokejový program. V priebehu desiatich dní privítali na domácom ľade tri tímy z čela ligovej tabuľky.

ŽHK Iskra Banská Bystrica – HC Spišská Nová Ves 0:4 (0:0, 0:0, 0:4)

Góly: 42., 54. a 54. Suráková, 57. Plencnerová, vylúčené: 0:6 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Majling – Slováková  – Zvadová Jana

Vo štvrtok 17. novembra odohrali naše dievčatá veľmi vyrovnaný zápas s úradujúcimi majsterkami Slovenska zo Spišskej Novej Vsi. Prvé dve tretiny boli bohaté na šance na oboch stranách, góly však prišli až v záverečnej časti hry. Bystričanky si vypracovali množstvo sľubných šancí, diváci sa však tešili predčasne, pretože puk sa ani pri najväčších príležitostiach za bránkovú čiaru hosťujúcej brány nedostal. Skúsenejšie hráčky zo Spiša zúročili svoje skúsenosti v poslednej tretine a strhli víťazstvo na svoju stranu. Hneď v úvodných sekundách sa dostali do jednogólového vedenia a ďalšími dvoma gólmi v priebehu 54. minúty si upevnili svoje vedenie. Štvrtý gól padol do bystrickej siete v 57. minúte a keďže ani jedna strela z bystrickej hokejky neskončila za chrbtom hosťujúcej brankárky, zápas sa skončil víťazstvom Spišskej Novej Vsi 0:4.

ŽHK Iskra Banská Bystrica – HK Poprad 2:6 (0:3, 1:1, 1:2)

Góly: 30. Finďová (Sabolčinová), 41. Tomaškinová (Kaliská, Kosová) – 4. Gaborčíková, 9. Bednárová, 15. Krajňáková, 27. Krajňáková, 56. Obercianová, 60. Krajňáková
Strely: 21:33 (0:17, 10:5, 11:11), vylúčené: 1:1 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Celarová – Boldišová – Janíková

Dva dni po zápase so Spišskou Novou Vsou sa na ľade Banskej Bystrice prestavili hokejistky Popradu, ktoré aktuálne vedú tabuľku celoslovenskej časti 1. ligy žien. Hosťujúce hráčky sa do Bystričaniek pustili hneď od začiatku naplno, domáca brankárka Veronika Úradníková mala  plné ruky práce. Kanonáda na bystrickú bránu bola úspešná, Popradčanky si v priebehu prvej polovice zápasu vytvorili 4-gólový náskok. Bystričanky však postupne preberali útočnú iniciatívu. Puk bol častejšie na domácich hokejkách a pomer striel sa otočil v bystrický prospech. V 30. minúte zápasu domáca kapitánka Katarína Finďová ukončila dlhočizné strelecké trápenie svojho tímu, keď po prihrávke od Zuzany Sabolčinovej znížila na 1:4. Ďalší gól zápasu padol opäť do popradskej siete. 22 sekúnd po začiatku poslednej tretiny sa po prihrávke od Diany Kosovej a Nikoly Kaliskej gólovo presadila domáca obrankyňa Beata Tomaškinová a znížila na rozdiel dvoch gólov. Druhý gól Bystričanky veľmi povzbudil, vytvorili si ďalšie sľubné strelecké príležitosti. Ani Popradčanky v útočnej snahe nepoľavovali, na rozdiel od domáceho tímu však svoje šance dokázali premeniť. V 56. minúte zvýšili na rozdiel troch gólov a 30 sekúnd pred záverečnou sirénou skórovali na konečných 2:6.

ŽHK Iskra Banská Bystrica – HC Topoľčany 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

Góly: 4. Borovjaková (Kolcunová) – 12. Machová, 26. Vulganová, 31. Ščesná, 35. Mikesková, 42. Mikesková
Strely: 9:49 (7:13, 0:17, 2:19), vylúčené: 2:0 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Celarová – Boldišová – Besedičová

V sobotňajšom 8. kole celoslovenskej časti 1. ligy žien nastúpili hokejistky Banskej Bystrice na domácom ľade proti tímu z 3. miesta tabuľky – súperkám z Topoľčian. Od úvodných minút boli hosťujúce hráčky strelecky mimoriadne aktívne. Napriek tomu skóre zápasu otvorila v 4. minúte domáca Veronika Borovjaková, ktorá po strele Zuzany Kolcunovej od modrej čiary poslala puk za chrbát hosťujúcej brankárky. Vyrovnávajúci gól strelila v 12. minúte hosťujúca Machová. Útočná snaha hokejistiek Topoľčian sa stupňovala. Brankárka domácich Monika Ďaďová čelila veľkému množstvu streleckých pokusov, svojimi zákrokmi  však svoje družstvo výrazne podržala. Prekonala ju až Vulganová v 26. minúte a dostala tak svoj tím do jednogólového vedenia. Ďalšie dva góly strelili do bystrickej siete Ščesná a Mikesková. V záverečnej tretine sa hosťujúce hráčky presadili ešte raz zásluhou Mikeskovej v 42. minúte.