Hokejistov UMB čakal duel o všetko. Vo štvrťfinálovej sérii s Technika Praha bol stav vyrovnaný 1:1 a o postupujúcom musel rozhodnúť tretí duel. Banskobystričania chceli nadviazať na predošlú domácu výhru a pred vlastnými fanúšikmi postúpiť do semifinále.

UMB Banská Bystrica vs. Technika Praha  (1:0, 0:2, 1:0)

Góly: 8. Mančák (Koch), 56. Mančák, 65. Mendel (Mančák) – 34. Urbančík, 35. Sem (Pálka, Kratocvhíl).

Zostava UMB Banská Bystrica: Likavčan – Kandra, Nociar, Ferletjak, Kamzík, Indrych, Koch, Kasanický, Šeliga, Málus, Tenkel,Michalčík, Žáčik, Mančák, Primus, Mendel, Janečko, Studený, Kováčik, Akantis, Knut

Zostava Technika Praha: Příhoda- Pálka, Suk, Žák, Urbančík, Sem, Pelc, Herna, Hudek, Hyršl, Fiala, Vostracký, Zilcher, Kratochvíl, Polák, Kolář, Popek

Hokej - EUHL play off - UMB Banska Bystrica vs. Technika Praha - 22.03.2016 - Banska Bystrica

Prvá tretina zápasu bola úspešnejšia pre domáci tím. V ôsmej minúte si prvý gól zápasu pripísal Mančák svojou priamou strelou po Kochovej asistencii. Aj keď bola táto tretina bohatá na útoky, puk sa už do jej konca neocitol ani v jednej z brán.

Počas druhej tretiny sa na ľade odohrával obrovský súboj. Do polovice tretiny hráči pokračovali v neúspešných útokoch. Brankári oboch tímov podržali svoje mužstvá. Až v 34. minúte podľahol Likavčan Urbančíkovej strele spred bránkoviska. Vyrovnávajúci gól hostí nabudil. O tom svedčila aj ďalšia úspešná strela, ktorú si pripísal Sem hneď v nasledujúcej minúte.

Technikom sa počas tretej dvadsaťminútovky darilo držať svoj náskok. Bystričania sa však neustále pokúšali vyrovnať skóre. Podarilo sa tak až v 56. minúte. Mančák využil situáciu pred bránkoviskom a z ľavej strany strelil puk do brány. Svojou druhou úspešnou strelou stretnutia premenil skóre na remízu. Do konca tretiny sa už obom tímom nepodarilo skórovať.

Vyrovnaný stav po tretej tretine priniesol do zápasu predĺženie v ktorom hráči hrali 3 na 3. Vyzeralo to, že aj po ňom zostane stav nerozhodný. V poslednej chvíli však Mendel spracoval Mančákovú prihrávku a skóroval víťazný gól.

UMB Banská Bystrica tak postúpila do semifinále, kde si zmeria sily s Paneuropa Kings Bratislava. Prvý zápas je na programe v utorok 29. marca pod Urpínom. Úvodné buly je naplánované na 18.30 hod.