UMB hockey team odohral vo štvrtok 24. februára od 19.00 h ďalší domáci zápas v rámci Európskej univerzitnej hokejovej ligy, keď privítal UHT Sabers Osvienčim. Zo stretnutia, v ktorom hokejisti UMB zdolali poľského súpera po 10-gólovej prestrelke, vám prinášame aj fotogalériu.

Skóre stretnutia sa po prvýkrát menilo v 7. minúte, kedy poslal domácich do vedenia v presilovke Michal Štec – 1:0. Hostia z Osvienčimu odpovedali sekundu pred koncom prvej tretiny, taktiež v početnej prevahe, v ktorej sa presadil Jakub Najsarek – 1:1. Sabers zavŕšili obrat v úvode druhej tretiny, keď ich poslal do vedenia 1:2 Yahor Piankrat. Prostrednú časť zápasu však ovládli hokejisti UMB, ktorí v 31. minúte zásluhou kapitána Richarda Novodomca vyrovnali na 2:2. V 36. minúte vrátil Bystričanom vedenie Kristián Janáček a v závere druhého dejstva UMB hockey team zvýšil už na 5:2 po góloch Jakuba Smatanu a Mareka Chamulu.

Hostia z univerzity v Osvienčime, ktorí mali pod Urpínom na súpiske len 13 hokejistov, mierne zdramatizovali priebeh stretnutia v 45. minúte, kedy na 5:3 znížil Krzyztof Dudkiewicz. Na konci 48. minúty však domáci odskočili opäť na 3 góly, keď na 6:3 zvyšoval svojím druhým gólom v zápase Janáček. Sabers už len o necelú minútu korigovali stav stretnutia na konečných 6:4 presným zásahom z hokejky Patryka Kusaka. Hokejisti UMB sa v priebežnej tabuľke EUHL nachádzajú na 3. priečke so stratou 2 bodov práve na svojho štvrtkového súpera.

EUHL – štvrtok 24.02.2022 – Zimný štadión Banská Bystrica

UMB hockey team – UHT Sabers Osvienčim 6:4 (1:1, 4:1, 1:2)

Góly: 7. Štec (Svitek, Kadlečík), 31. Novodomec (Chamula, Jendroľ) 36. Janáček (Svitek, Smatana) 38. Smatana (Vlk) 40. Chamula (Kamzík, Novodomec) 48. Janáček (Smatana, Sapár) – 20. Najsarek (Yerassov, Fus), 23. Piankrat (Kusak, Dudkiewicz), 45. Dudkiewicz (Piankrat), 49. Kusak (Sosnowski)

Zostava UMB Hockey Team: Mosný (Lupták) – Kadlečík, M. Jendroľ, Čollák, D. Petrík, Šidlovský, Vlk, Šoltés, Štec, Pokrievka – Chamula, Koptev, Smatana, Kamzík, Svitek, Sapár, Novodomec (C), Tenkel, Jablonský, Janáček, Daniš (tréner – L. Opáth)

8 OPOLE HK 14 0 0 0 0 0 70 -70 0

Hokejisti UMB sa najbližšie predstavia na ľade UK Praha, kde v pondelok 28. februára a v utorok 1. marca odohrajú proti domácemu tímu hneď dve stretnutia Európskej univerzitnej hokejovej ligy.