Banskobystrický UMB Hockey Team bodoval naplno aj vo svojom štvrtom vystúpení v sezóne Európskej univerzitnej hokejovej ligy (EUHL). V stredu na domácom ľade porazil mužstvo University Spartacus z Košíc.

Domácich poslal vo 8. minúte do vedenia kapitán Richard Novodomec, ktorý prestrelil brankára hostí z ľavého kruhu po spätnej prihrávke Štefana Bukovinu – 1:0. Išlo o jediný presný zásah prvej tretiny. V tej druhej sa hráčom University Spartacus podarilo vyrovnať, keď Daniel Krempaský obkorčuľoval bránku a využil clonu pred gólmanom Andrejom Julínkom, ktorému zasunul puk medzi betóny – 1:1. Banskobystrickí univerzitní hokejisti si prinavrátili vedenie v 31. minúte zásluhou Mateja Krcha, ktorý najprv zblokoval strelu v obrannom pásme, následne ušiel po pravej strane klziska a svoju individuálnu akciu zakončil presne – 2:1.

Hráči UMB už tímu z Košíc vyrovnať nedovolili a v tretej „dvacke“ si poistili víťazstvo. V 53. minúte zvýšil Marek Chamula na 3:1 po rýchlom brejku a nezištnej prihrávke pred poloodkrytú bránku od Róberta Mendela. Výsledku dal konečnú podobu 4:1 v 58. minúte svojím druhým zásahom Chamula, ktorý sa tentokrát presadil z dorážky. UMB Hockey Team tak zaknihoval štvrtú 3-bodovú výhru vo svojom štvrtom zápase v sezóne, vďaka čomu je naďalej na čele tabuľky EUHL.

Lukáš Opáth, tréner UMB Hockey Team: „Tri body sa rodili veľmi ťažko. Vedeli sme, že súper už má nejakú kvalitu, má ten tréningový proces. Videli sme ich na videách z predošlých zápasov, a upozorňovali sme na to chalanov, že hrajú fyzický hokej, ale boli sme na to pripravení. Postrážili sme si to hlavne skúsenosťami. V nejakých veciach sme mali navrch, ale nemám úplne taký dobrý pocit ako by tréner po takomto víťazstve možno mal mať. Síce sme vyhrali 4:1, ale ten prejav nebol taký, ako skrátka chceme, musíme na tom pracovať. Áno, prvej lajne sa darilo, ale na to sú tí chalani tam. Aj na striedačke som im hovoril, že som radšej, keď prvá lajna dáva góly ako keď je pod tlakom v našej tretine, čo veľakrát bola. Súper akurát nevyužil príležitosti, ale nemuselo to tak byť. Musíme pracovať na našich slabinách, lebo toto nebol ten level, na akom chceme byť. Som ale hrdý na chalanov, že sa koncentrovali na zápas aj v určitých situáciách, že nevykrikovali po rozhodcoch. Správajú sa naozaj ako veľký tím, a potom to aj vyzerá byť na vyššej úrovni. Aj tento detail rozhodol o našom víťazstve, že sme sa naozaj venovali hre a nie rozhodcom, za čo som veľmi rád. Týmto spôsobom sa chceme prezentovať.“

EUHL – streda 25.10.2023, 18.00 h – Tipsport aréna – B. Bystrica

UMB Hockey Team Banská Bystrica – University Spartacus Košice 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly a asistencie: 8. Novodomec (Bukovina, Chamula), 31. Krcho (Petrík, Krendželák), 53. Chamula (Mendel, Novodomec), 58. Chamula (Novodomec, Mendel) – 25. Krempaský (Mecko, Grega). Rozhodovali: Kollár – Trnka, Hovan.

Zostava UMB Hockey Team: Julínek (Guštafík) – Šoltés, Bukovina, Čollák, Jasenek, Masarik, Petrík, Krendželák, Jablonský – Novodomec (C), Chamula, Mendel – Kamzík, Forgáč, Slivka – Sapár, Pokrievka, Molnár – Gonda, Krcho, Koptev.

8 UNIVERSITY SPARTACUS 3 0 3 0 0 6 15 -9 0

Hokejistov UMB čaká nasledujúci zápas v stredu 15. novembra o 18.00 h, keď v banskobystrickej Tipsport aréne privítajú Philosophers Nitra.