V ďalšom kole Európskej univerzitnej hokejovej ligy privítali hokejisti UMB nováčika súťaže, hráčov z Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne. Zápas sa niesol jasne pod taktovkou domácich, čo sa odrazilo aj na vysokom výsledku stretnutia.

Úvod zápasu sa vyznačoval opatrnou hrou na oboch stranách. Súper zo Zlína sa snažil prekvapiť domáci výber, ale hráči UMB práve naopak zaskočili hostí. Už v 2. minúte zápasu dokázali využiť presilovú hru a Brnčal tak otváral pod Urpínom skóre. Hra sa po góle vyrovnala a hralo sa viac v strednom pásme. Tu rozhodovali vyhraté osobné súboje, v ktorých mali navrch banskobystrickí univerzitní hokejisti. Domáci výber si dokázal v 12. minúte vypracovať ďalšiu gólovú príležitosť a o dve minúty neskôr už bolo 3:0. Gólovo sa do štatistiky zapísali Sapara a Švarc. V 17. minúte mohlo byť už 4:0, ale strela Kamzíka trafila len žrď. Hráči UMB zvládli prvú tretinu pomerom 3:0.

Druhá tretina začala vo vysokom tempe na oboch stranách. Korčuľovalo sa zo strany na stranu a oba celky si vymenili viaceré strelecké pokusy. Domáci hráči sa však nemali kam ponáhľať keďže viedli až o tri góly. Hra sa od 25. minúty začala kúskovať v dôsledku častých vylúčení. Hráči UMB v 26. minúte zvýšili svoj náskok z hokejky Kamzíka, keď si pohodovo rozložili obranu súpera. Tempo hry sa po góle uvoľnilo, ale na ľade bolo neustále cítiť zápal domáceho mužstva. V 33. minúte si Zlínčania vypracovali sériu šancí, ale Bosko srdnato odolával. V závere tretiny dostali hráči UMB svojho súpera opäť pod tlak z čoho, už bohužiaľ, nevydolovali piaty gól.

Záverečné dejstvo začali aktívnejšie domáci hráči. Hokejisti banskobystrickej univerzity sa dokázali presadiť aj vo vlastnom oslabení, keď zachytil na stredovom kruhu puk Novodomec, prihral do pohybu Mendelovi, a ten bekhendovým blafákom do protipohybu brankára zvýšil na 5:0. Hráči UMB tak prišli opäť k chuti a využívali chyby súpera na rýchle protiútoky. Hra pokračovala aj naďalej v domácej réžii. V 52. minúte sa Zlín dokázal dlhšie zdržať v pásme domácich, ale následne prepadli v strednom pásme, kde sa Novodomec a Mendel dostali do prečíslenia 2 na 1, na konci ktorého zvýšil pohodovo do odkrytej bránky Mendel. O pár sekúnd neskôr po vhodenom buly vystrelil Seliga a umiestnil puk do pravého horného rohu bránky Zlína. V závere zápasu ešte prišla presilová hra hostí, ale na výsledku už nič nezmenila. Hokejisti UMB Hockey team tak potvrdili proti nováčikovi svoju dominanciu a zaslúžene vyhrali 7:0.

EUHL – Banská Bystrica

UMB Hockey team – UTB Zlín Hockey 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)

Góly: 2. Brnčal (Novodomec, Mendel), 12. Sapar (Seliga), 14. Švarc (Janák, Kadlečík), 27. Kamzík (Pavlikovský), 44. Mendel (Novodomec), 52. Mendel (Novodomec, Brnčal), 53. Seliga (Rybár)

Zostava UMB Hockey team: BoskoKadlečík, Jendrol, Garay, Kacha, Seliga, Rybár, Belko, Kamzík, Petrík, Pavlikovský, Sapar, Novodomec, Tenkel, Studený, Švarc, Melicher, Janák, Brnčal, Mendel, Koyš

Zostava UTB Zlín Hockey: Odložilik – Pavlusek, Skubal, Malý, Valenta, Peska, Foltyn, Hanzlik, Raus, Cervinek, Kristek, Vranec, Rypar, Marek, Christov, Humplik, Kašpárek

Hlasy po zápase:

Richard Novodomec (kapitán mužstva UMB Hockey team): ”Zápas sme začali celkom fajn. Súper nás chcel v prvej tretine zaskočiť, ale rýchlym gólom sme zaskočili my jeho. V prvej dvadsaťminútovke sme dali ešte ďalšie dva góly. V druhej tretine sme zaspali, ale v treťom dejstve sme sa opäť rozbehli, na čo súper nedokázal reagovať. Do ďalšieho zápasu sa chceme vyvarovať zbytočných faulov, ktoré nás môžu stáť góly proti silnejším súperom.”

Marek Janík (asistent trénera UMB Hockey team): “Výkon mužstva hodnotím veľmi pozitívne, hráči hrali zodpovedne celých šesťdesiat minút. Dnes to bol podľa mňa výkon na sto percent – hrali jednoducho, bez väčšieho vymýšľania. Prvá tretina bola trochu opatrnejšia, ale dokázali sme si nastrieľať náskok, na čo súper nedokázal reagovať. Do ďalšieho zápasu chceme popracovať na presilovkách a oslabeniach pretože sú to naše kamene úrazu, a taktiež na prácu pred bránou.”

Priebežná tabuľka EUHL 2019/20

Team GP W L OTW OTL GF GA GD PTS
1. UMB HOCKEY TEAM BANSKA BYSTRICA 3 3 0 0 0 20 2 +18 9
2. SAPIENTIA U23 0 0 0 0 0 0 0 +0 0
2. UNI ICE-HOCKEY OSTRAVA 0 0 0 0 0 0 0 +0 0
2. UK PRAHA 0 0 0 0 0 0 0 +0 0
2. UPCE PARDUBICE 0 0 0 0 0 0 0 +0 0
2. DIPLOMATS PRESSBURG 0 0 0 0 0 0 0 +0 0
2. GLADIATORS TRENCIN 0 0 0 0 0 0 0 +0 0
8. UKF NITRA 1 0 1 0 0 2 5 -3 0
9. UTB ZLIN 1 0 1 0 0 0 7 -7 0
10. HOKIKLUB BUDAPEST 1 0 1 0 0 0 8 -8 0