UMB hockey team vo štvrtok 17. februára o 19.30 h privítal v stretnutí Európskej univerzitnej hokejovej ligy mužstvo Gladiators Trenčín. Zo stretnutia, v ktorom hokejisti UMB podľahli lídrovi tabuľky rozdielom triedy, vám prinášame vydarenú fotogalériu.

V prvej tretine sa skóre menilo len raz, keď v 16. minúte poslal trenčianskych gladiátorov do vedenia Miroslav Švancara – 0:1. Aj v druhej tretine videli diváci na zimnom štadióne v Banskej Bystrici len jeden gól. Vedenie hostí v 33. minúte zdvojnásobil Oliver Pataky – 0:2. Domácim sa v tretej tretine nepodarilo vrátiť do zápasu. Adam Haščič, ktorý sa asistenciami podieľal na prvých dvoch góloch, sa v 48. minúte v presilovke hostí presadil aj strelecky a zakrátko zvýšil už na 0:4 Andrej Zemko. Hráči UMB mali v 56. minúte k dispozícii svoju štvrtú presilovku, no Gladiators Trenčín pridali v oslabení piaty gól, o ktorý sa postaral Nicolas Jánoš. Brankár hostí Branislav Dušák si ale čisté konto neudržal, keďže v 58. minúte zmiernil prehru domácich gólom na 1:5 v presilovke o dvoch hráčov obranca Roman Kadlečík.

EUHL – štvrtok 17.02.2022 – Zimný štadión Banská Bystrica

UMB hockey team – Gladiators Trenčín 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

Góly: 58. Kadlečík (Čollák) – 16. Švancara (Párička, Haščič), 33. Pataky (Haščič, Švancara), 48. Haščič (Párička, Pataky), 50. Zemko (Vakhrameyev, Párička), 56. Jánoš (Smolka)

Zostava UMB Hockey Team: Mosný (Lupták) – Kadlečík, M. Jendroľ, Čollák, D. Petrík, Šidlovský, Vlk, Šoltés, Štec, Pokrievka – Chamula, Krempaský, Smatana, Kamzík, Svitek, Sapár, Novodomec (C), Tenkel, Grežďo, Janáček, Rybár (tréner – L. Opáth)