S ďalšou nedeľou bol na programe aj ďalší hrací deň hokejbalovej súťaže. Počas dvanásteho kola bolo v akcii šesť celkov, v troch stretnutiach sa zrodila jednoznačná výhra vedúcej Cocry, formu však potvrdili aj tímy One Taxi BB a Sokol Sásová. Po týždňovej pauze vám tentokrát opäť prinášame aj fotogalériu, ktorú nájdete na konci reportáže.

Dvanásty hrací deň odštartoval pomerne jednoznačnou záležitosťou, pre hráčov Cocry bol totiž duel s predposlednými Viking Warriors takzvanou povinnou jazdou. Všetky papierové predpoklady sa začali napĺňať už v úvodnom dejstve, ktoré Cocra ovládla ôsmimi gólmi, zatiaľ čo Warriors rozvlnili sieť len raz. Vo zvyšku zápasu rovnako padali góly prevažne z hokejok hráčov vedúceho celku tabuľky a napokon z toho bol výsledok 4:25 v prospech tímu HbK ProAuto Cocra. Výraznú stopu zanechal Peter Mojžiš, ktorý zaznamenal až trinásť gólov, čím upevnil svoje prvenstvo v tabuľke strelcov.

V zápasoch tímu One Taxi BB príliš veľa gólov nepadá a inak tomu nebolo ani v ich vystúpení proti Legendary Teamu. Úctyhodnú formu potvrdil najmä brankár Donoval, ktorý pochytal všetkých 44 striel a nepustil za svoj chrbát ani jednu loptičku, čím dal svojmu tímu výraznú nádej na víťazstvo. To sa napokon po góloch Tenkela a Třešku podarilo, vďaka čomu si One Taxi BB pripisujú do tabuľky cenné tri body.

O záverečné vystúpenie dvanásteho hracieho dňa sa postarali tímy STARS a Sokol Sásová. Po dvoch tretinách viedli hráči Sásovej tesným, jednogólovým rozdielom a o všetkom tak rozhodlo až záverečné dejstvo. Tromi gólmi z poslednej tretiny si Sokol Sásová vybojoval tri body za výhru 8:4, na strane STARS sa hetrikom prezentoval Holka. V drese Sásovej sa najvýraznejšou mierou podpísal pod výhru svojho tímu Nicolas Gašpar, ktorý sa postaral o štyri presné zásahy.

BBHbL – 12. hrací deň – 10.04.2022 – hokejbalové ihrisko Sásová

Viking Warriors – Hbk ProAuto Cocra 4:25 (1:8, 2:6, 1:11)

Viking Warriors: Ivan Šufliarsky (2+2), Tomáš Petro (1+0), Pavol Oravkin (1+0), Branislav Jakubis (0+1)

Hbk ProAuto Cocra: Peter Mojžiš (13+5), Juraj Petro (5+10), Branislav Srnka (4+10), Ján Tomaška (1+3), Marek Snitka (1+2), Jozef Mojžiš (1+2)


One Taxi BB – Legendary Team 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

One Taxi BB: Miroslav Třeška (1+1), Maroš Tenkel (1+0)

Legendary Team:


HbK STARS – Hbk Sokol Sásová 4:8 (1:2, 3:3, 0:3)

HbK STARS: Peter Holka (3+0), Lukáš Pinka (1+2), Anton Václavík (0+3)

Hbk Sokol Sásová: Nicolas Gašpar (4+3), Marián Puškár (1+4), Jakub Moravčík (1+4), Matej Žiak (1+1), Filip Mančák (1+1), Martin Vrtielka (0+1)

Tabuľka BBHbL po 12. hracom dni

Hokejbalisti si spestria Veľkonočnú nedeľu ďalším, v poradí už trinástym hracím dňom. Na programe by mali byť až štyri stretnutia, to prvé začne o 9:30 h, posledné o 14. hodine. V akcii budú všetky celky súťaže, šlágrom kola by mal byť duel medzi Hbk Sokol Sásová a Hbk ProAuto Cocra. Úvodné buly je na programe o 12:30 h.