Prvý májový deň využil aj tento rok Veterán klub Banská Bystrica na otvorenie tohtoročnej moto-sezóny.

Banskobystričania mali vo sviatočných pondelok skvelú príležitosť vidieť udržiavané historické automobily a motocykle, ktoré by bez starostlivosti ich majiteľov dávno skončili na šrotoviskách.

Vyleštené autá, motorky, nákladiaky, ale napríklad aj staré hasičské vozidlá či vozidlá hromadnej dopravy. To všetko naberá nový život pod rukami členov Veterán klubu Banská Bystrica a ich hostí, ktorí do Banskej Bystrice prišli. Viacerých okrem lásky k motorom spája napríklad aj pretekárska minulosť. A doteraz so svojimi „miláčikmi“ na kolesách dokazujú, že stará poctivá technika, ktorá sa aj dnes dá opraviť so základnou výbavou pár kľúčov, má ešte na cestách svoje miesto.

Príjemnú akciu, ktorá sa každoročne teší záujmu verejnosti, komplikovalo len chýbajúce riadenie dopravy na mieste a množstvo návštevníkov, ktorí sa snažili sami odparkovať svoje autá priamo pri historických veteránoch.

Veľké podujatie, na ktorom opäť uvidíte množstvo motocyklových a automobilových veteránov, je na programe už v najbližšiu sobotu 6. mája vo Vlkanovej. Uskutoční sa tam každoročné Stretnutie veteránov a ostatných motoriek aj s bohatým sprievodným programom pre celú rodinu, a to od 10-tej hodiny až do večera.