Keďže súťaže v malom futbale nebolo v dôsledku protipandemických opatrení možné dohrať, Banskobystrický zväz malého futbalu ponúkol členom občianskeho združenia možnosť zahrať si malý futbal aspoň prostredníctvom tréningových zápasov. Prinášame vám sumár piatkových tréningových stretnutí aj s fotogalériou.

Tréningové zápasy tímov 2. ligy – Piatok

Piatkový program v Jakube odštartoval tréningový duel Mladosti a 3PE, z ktorého vám prinášame aj fotogalériu. Mladosť išla v úvode zápasu do vedenia 2:0 po dvoch góloch Samsona. 3PE zareagovalo dvomi gólmi Petroviča, no Mladosť pridala medzitým aj tretí gól a po tom, čo Filip Samson spečatil ešte do prestávky hetrik, viedli hráči v zelených dresoch po polčase 4:2. V podobnom duchu sa niesol aj druhý polčas, v ktorom mužstvo 3PE skórovalo taktiež dvakrát. Mladosť pridala v druhej 25-minútovke ďalších 5 gólov, pričom dokázala využiť aj presilovku po červenej karte súpera.

Mladosť BCF – 3PE 9:4 (4:2)

Góly: F. Samson 4, J. Tešlár 3, M. Baláž, M. Čief – A. Petrovič 2, T. Búš, L. Jeziorski. ČK: P. Bállek (3PE)

V piatok si v Jakube zmerali sily aj hráči Hančurka Teamu a Dream Teamu. V súboji prvých dvoch tímov tabuľky mala navrch Hančurka, ktorá išla do vedenia po góle Črepa. Na ten odpovedal z priameho kopu Kopic. Hančurka išla následne opäť do vedenia, keď sa dvakrát presadil Glemba a svoj druhý gól v zápase pridal aj Črep. V úvode druhého polčasu sa Dream Teamu podarilo znížiť na 4:2, no tím Hančurky drámu nepripustil a súperovi napokon uštedril dvojciferný debakel, na ktorom sa šiestimi gólmi podieľal Andrej Glemba. Aj z tohto tréningového duelu vám prinášame fotogalériu.

Hančurka Team – Dream Team 11:3 (4:1)

Góly: A. Glemba 6, M. Črep 2, L. Kajda 2, M. Kovalčík – M. Kopic, M. Kmeť, P. Čiliak. ŽK: P. Krutý. ČK: P. Krutý (Dream Team)

Godzily – Erima “98“ – tento tréningový zápas sa neodohral, keďže ani jedno z mužstiev neprišlo na zápas s dostatočným počtom hráčov

Tréningové zápasy tímov 3. A ligy – Piatok

ALK TÍM – Zlepenec 0:5 kontumačne

V Nike aréne sa v piatok odohrali len dva tréningové zápasy mužstiev prihlásených do 3. A ligy, keďže ALK TÍM proti Zlepencu nenastúpil. V prvom z nich sa Salve po góle Časnochu a dvoch presných zásahoch Buzáka dostalo do vedenia 3:0. V druhom polčase sa za Salve presadil ešte Jeziorski a Ajaxu už ani góly Sečkára a Perončíka na odvrátenie prehry nestačili.

FC Salve – Ajax 4:2 (3:0)

Góly: M. Buzák 2, P. Časnocha, J. Jeziorski – R. Sečkár, M. Perončík

Prvý polčas súboja medzi hráčmi Helliusu a Striech priniesol len jeden gól, o ktorý sa postaral Zemko. Ten pridal v druhom polčase ďalšie 4 kúsky a výrazne sa tak pričinil o pomerne jednoznačnú výhru svojho mužstva, ktoré inkasovalo len dvakrát, keď oba góly za Strechy BB strelil Michal Lakomčík.

Hellius – Strechy BB 7:2 (1:0)

Góly: M. Zemko 4, M. Mrváň 2, K. Drahoň – Mich. Lakomčík 2. ŽK: R. Urda, M. Mrváň (Hellius)

Tréningové zápasy tímov 3. B ligy – Piatok

V piatok na Tatranskej pútal pozornosť tréningový súboj prvých dvoch tímov tabuľky 3. B ligy. Do vedenia išiel po góle Chrobáka Ortotech. Ešte do prestávky vyrovnal na 1:1 Tóth a Dailan Yifang v druhom polčase otočil stav stretnutia na 2:1 po góle Patráša. Ortotech následne vyrovnal na 2:2, keď sa po druhýkrát v zápase presadil Chrobák. Výhru ale napokon ukoristil líder tabuľky. O víťazný gól mužstva Dailan Yifang-Sásová sa postaral Hakel.

Dailan Yifang-Sásová – 1. FC Ortotech 3:2 (1:1)

Góly: J. Tóth, M. Patráš, L. Hakel – A. Chrobák 2. ŽK: J. Tóth, M. Paulik – P. Konder

V súboji dvoch tímov zo spodnej časti tabuľky na seba narazili tímy Hrče a Medojedu. Vedenia sa ujali druhí menovaní, na čo ešte Hrča dokázala odpovedať vyrovnávajúcim gólom na 1:1, no Medojed následne skóroval štyrikrát v rade. Hrča síce do prestávky znížila na 2:5, no v druhom polčase si hráči Medojedu trojgólový náskok postrážili.

Hrča – FC Medojed 4:7 (2:5)

Góly: A. Fartel 2, D. Sekerka, L. Uhliar – R. Petráň 2, I. Rafanides 2, V. Klemanič 2, J. Verner. ŽK: D. Sekerka – J. Sedláček

V poslednom piatkovom tréningovom zápase na Tatranskej nedala Nulová Šanca šancu Amatérom, ktorí sa v prvom polčase strelecky nepresadili. Po prestávke platil stav 0:6 a Nulová Šanca tak mala dobre nakročené k dvojcifernému debaklu. Ten sa napokon aj vďaka štyrom gólom Rýsa a hetriku Bútoru zrodil. Amatéri dokázali aspoň v druhom polčase rozvlniť sieť súpera.

FK Amatéri – Nulová Šanca 2:13 (0:6)

Góly: M. Tuček, M. Hazucha – D. Rýs 4, Š. Bútora 3, L. Melaga 2, M. Badinský 2, T. Murgaš, P. Daubner

Výsledkový servis a video zostrihy Vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.