Po dvoch univerzitných  zápasoch prišlo na rad aj tradičné derby stredných škôl medzi  študentmi Gymnázia Andreja Sládkoviča a Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského. To sa odohralo na zimnom štadióne vo štvrtok podvečer.

GAS – GJGT  13:6 (3:0, 3:2, 7:4)

V prvej časti hry videli tribúny plné študentov zaujímavý a dynamický hokej. Zápas, ktorého účelom bolo pobaviť divákov začali lepšie „plynári“, ktorí svojho súpera predčili vo všetkých ukazovateľoch. Ich súper zahodil niekoľko sľubných príležitostí, a tak sa do šatní išlo za stavu 3:0. Počas prvej prestávky sa konalo žrebovanie tomboly, kde mohli diváci vyhrať zaujímavé ceny napríklad v podobe USB kľúčov, ale všetkých najviac zaujala lákavá cena – súdok kvalitného piva.

Druhá tretina priniesla šance na oboch stranách, ale aj nevyužité trestné strieľanie na strane „Tajáku“. Potvrdilo sa známe nedáš dostaneš a favorizovaní „plynári“ opäť skórovali. Ešte v druhej tretine sa dokázali presadiť aj hráči GJGT a zdramatizovali tak celé stretnutie. Zaujala akcia, keď sa jeden z hráčov GJGT  rozhodol vyskúšať pozornosť vlastného brankára – ten sa však prekvapiť nenechal.

V tretej tretine sa slušne zaplnené tribúny ozvali, a ako sa na správne derby patrí hnali svojich dopredu, nechýbali dokonca ani urážky súpera a vzájomné provokácie. V tretej tretine sa predviedli najmä strelci oboch mužstiev a zaslúžili sa tak o výsledné skóre 13:6. Po zápase si tímy športovo podali ruky a víťaza zápasu čakal pohár. Po jeho odovzdaní vystrelilo šampanské a diváci sa dostali na ľadovú plochu kde sa radovali spolu s hráčmi.