V 3. kole privítali banskobystrickí futsalisti náročného súpera zo Žiliny, ktorý má vo svojom kádri skúsených slovenských hráčov doplnených o Brazílčanov. Bol to zápas, po ktorom sa mohli dostať futsalisti Lion car MIBA v prípave víťazstva na prvé miesto vo Varta futsal lige.

Varta futsal liga 2019/20 – 3. kolo – Badín

Lion car MIBA Banská Bystrica – ŠK Makroteam Žilina 5:4 (2:1)

Góly:  Rafanides 2, Bačo, Mikulišin, Kyjovský – Wellington 2, Luiz 2. ŽK: Vajda, Bačo, Čief – Košút, Davidson. Zápas sledovalo 100 divákov.

Zostava MIBA: Kušnír (Kollár) – Rafanides „K“, Tužinský, Vajda, Dobrota, Kofčák, Kuruc, Bačo, Mikulišin, Král, Kyjovský

Richard Bačo, tréner Lion car MIBA Banská Bystrica: „Celý týždeň sme sa pripravovali ako na nich. Vedeli sme, že hostia s Brazílčanmi sú veľmi nebezpeční. Naša taktika bola eliminovať hru Makroteamu už v prechodovej fáze a nedovoliť im rozvinúť kombinácie. Súper hral veľmi rýchlo, hlavne juhoamerickí virtuózi nám robili problémy, v hre jeden na jeden boli ťažko brániteľní. Vypomáhali sme si s dvojením, čím sa ale vytváral priestor pre ostatných. Vedeli sme, že súper bude hrať zónu, snažili sme sa to narušiť nábehmi cez čiaru, dostať sa za obranu. Miestami sa nám to darilo, vytvárali sme si šance, čo je však dôležitejšie, boli sme efektívni. V druhom polčase nás súper zatlačil, dostali sme sa pod tlak, z čoho pramenili naše pribúdajúce fauly. Súper otočil skóre po 10 metrovom voľnom kope a dostal sa na koňa.

Tento gól skôr pomohol nám, lebo od tejto chvíle sme boli ďaleko aktívnejší, tlačili sme sa do gólu. Po dvoch utešených akciách sa presadil náš najlepší strelec Rafanides a vycítili sme šancu na úspech. Mužstvo sa v posledných minútach zomklo, príkladne bojovalo. Pomohli aj diváci, hrali sme veľmi obetavo. Boli sme pripravení na súperovu hru bez brankára a nedovolili sme si zobrať veľmi cenné víťazstvo. Musím skonštatovať, že sme vyhrali proti výbornej Žiline. Pochvala celému mužstvu! Čaká nás reprezentačná prestávka, po nej 4. októbra cestujeme na horúcu palubovku do Lučenca.“

Martin Majling, tréner Lion car MIBA Banská Bystrica: „V domácom zápase proti Makroteamu sme chceli od úvodu hrať aktívny futsal. Súper však tiež nastúpil aktívne a najmä kvôli našim nepresnostiam v rozohrávke mali Žilinčania zo začiatku viac šancí na otvorenie skóre zápasu, čo sa im aj podarilo. Našťastie sme do polčasu strelili dva góly a išli do šatní vo vedení 2:1. Začiatok druhého polčasu nám aj po tretí raz v sezóne nevyšiel, hostia nás dostali pod tlak, rýchlo sme nazbierali šesť faulov, super vyrovnal a z druhej desiatky aj išiel do vedenia. Našťastie Žilinčania akoby chceli ustrážiť víťazstvo, čo nám veľmi pomohlo. Spresnili sme rozohrávku, pohyb v ofenzíve bol aktívnejší, chalani preniesli kombinačné veci z tréningu do zápasu, výsledkom čoho boli dva góly Rafanidesa po pekných akciách. Pri súperovej powerplay, na ktorú sme sa tiež dobre pripravili sa nám podarilo dať piaty gól a až v poslednej minúte súper ešte skorigoval výsledok na 5:4. Dôležité víťazstvo proti veľmi silnému súperovi je pre nás povzbudením do zápasu proti top favoritovi súťaže Lučencu na ich palubovke.“

Ostatné výsledky 3. kola:

Mimel Lučenec – MŠK Nové Zámky-futsal 15:2 (8:0)

Futsal Team Levice – MŠK Žilina Futsal 3:6 (2:1)

8. MŠK Nové Zámky-futsal 3 0 0 3 2:31 0

V 4. kole sa banskobystrickí futsalisti predstavia na horúcej pôde minuloročného finalistu Varta futsal ligy v Lučenci. Najbližší domáci zápas odohrajú 11. októbra v športovej hale Dukla od 20:00 hod proti nováčikovi súťaže MŠK Nové Zámky futsal.