Futsalisti Banskej Bystrice v piatok privítali na domácej palubovke v Badíne v rámci 14. kola VARTA futsal ligy mužstvo Prievidze. Z tohto duelu vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Úvod stretnutia sa Bystričanom nevydaril, keď ich Prievidžania zaskočili dvomi rýchlymi gólmi. Čief síce pekným góle znížil na 1:2, no v bráne hostí stál pozorný brankár hostí Mútňan. Čoraz častejšie však prichádzali šance domácich, ktoré musel v priebehu pár minút Mútňan hasiť nedovolenými zákrokmi mimo pokutového územia, za čo inkasoval dve žlté karty a bol vylúčený. V presilovke hráči Ridop MIBA najprv vyrovnali na 2:2 Čiefom a následne poslal domácich efektne do vedenia 3:2 Tužinský. Krátko pred koncom polčasu ešte zvýšil na 4:2 Marko po peknej práci Čiefa v šestke súpera, ktorého našiel dlhou loptou Kušnír.

Do druhého polčasu vstúpili Bystričania dobre, ich šance však dlho ostávali nevyužité. Na 5:2 nakoniec zvyšoval Peniak po peknej akcií Bača. V tomto momente mali hráči Ridop MIBA hru vo svojich rukách a vyzeralo to na bezproblémový koniec stretnutia. Ľahostajnosť domácich však vrátila súpera do hry, keď Prievidza skorigovala stav stretnutia dvomi gólmi. Domáci však záver zápasu zvládli. Po pekne zahratej štandardnej situácii skóroval Konder. Pri súperovej powerplay sa strelecky presadil ešte Peniak do odkrytej brány súpera a v poslednej minúte zavŕšil hattrick výborne hrajúci Čief. Víťazstvo 8:4 je poistkou minimálne tretej priečky, avšak v pondelok v dohrávke 3. kola môže Ridop MIBA poskočiť aj na druhé miesto tabuľky, ak sa Banskobystričanom za 18 minút podarí otočiť skóre proti MŠK Žilina zo stavu 0:2.

Martin Majling, tréner Ridop MIBA Banská Bystrica: „Povinné víťazstvá sú častokrát najťažšie a potvrdilo sa to aj v piatok v Badíne. Kvalita našich chalanov je jednoznačne vyššia ako hosťujúcich Prievidžanov, no od úvodu stretnutia sme boli pasívni. Super nás potrestal dvomi gólmi a dlho nám trvalo, kým sme sa dostali k našej hre. V podstate až vylúčenie Mútňana dalo našim chalanom pozitívny impulz, ktorý sme si udržali do konca polčasu a otočili skóre na 4:2. V druhom polčase to vyzeralo na našu jednoznačnú záležitosť, keď sme si vytvorili množstvo šancí a aj zvýšili vedenie. No namiesto toho, aby sme súpera definitívne zlomili, tak sme ich posadili na koňa našou naivnou hrou. Záver stretnutia sme však zvládli a chalani ukázali, že aj keď niekedy nemáte svoj futsalový deň, tak túžbou po víťazstve dokážete zvíťaziť.“

VARTA futsal liga – 14. kolo – 21. 5. 2021 – Športová hala v Badíne

Ridop MIBA Banská Bystrica – TNF Prievidza 8:4 (4:2)

Góly Ridop MIBA: Čief 3, Peniak 2, Marko, Konder, Tužinský.

Zostava Ridop MIBA: Kušnír (Šimo) – Konder, Čief, Bačo, Vajda, Tužinský, Peniak, Marko, Král

13 1 0 12 42:99 3

Futsalisti Ridop MIBA Banská Bystrica sa najbližšie predstavia opäť v Badíne, kde v pondelok 24. mája od 20.00 h dohrajú zápas 3. kola proti MŠK Žilina, ktorý bol na jeseň prerušený za stavu 0:2 kvôli výpadku elektriny v hale.