Futsalisti MIBA Banská Bystrica vo štvrtok privítali úradujúceho majstra a lídra tabuľky z Lučenca, ktorý bol nad ich sily.

Skóre stretnutia 16. kola Niké Futsal Extraligy otvorili favorizovaní hostia už v prvej minúte, keď presnou strelou k tyči rozvlnil sieť Brazílčan Washington, ktorý sa presadil v 7. minúte opäť. Banskobystričania znížili na 1:2 zásluhou ich kapitána. Filip Rafanides si nabehol k zadnej tyči na výbornú prihrávku Filipa Samsona z pravej strany a poľahky usmernil loptu do siete. Víťaz posledných štyroch ročníkov extraligy však do polčasovej prestávky odskočil na 1:4.

Domáci bojovali a občasne sa dostávali do gólových príležitostí, no favorit bol nad ich sily. Hostia naplno preukazovali svoju kvalitu a po zmene strán pridali poltucet gólov, pričom hetrik skompletizoval Washington aj Dominik Ostrák a dvakrát skóroval Róbert Greško. Vždy keď sa MIBE podarilo znížiť, hráči Lučenca okamžite odpovedali gólom, a zastavili tak možný návrat Bystričanov do zápasu. V druhej 20-minútovke pridal Rafanides zblízka po prihrávke Petra Vajdu z pravého krídla svoj druhý gól. Za MIBU skóroval, po rýchlej kombinácii na jeden dotyk, ešte Filip Samson a v závere aj Michal Čief, ktorý trafil odkrytú bránu po Rafanidesovej prihrávke.

Filip Rafanides pre BBonline.sk, kapitán a strelec dvoch gólov MIBY: „Vždy sme na nich namotivovaní, pretože my na nich vieme, vieme na nich hrať, vieme sa na nich pripraviť. Ale proti nim vám musí všetko vyjsť, musíte využiť každú šancu. Vždy keď sme dali kvázi kontaktný gól, tak oni následne po našej chybe dali ďalší gól a opäť odskočili. Jasné, tú kvalitu oni majú a my môžeme proti nim bojovať srdiečkom. Bohužiaľ, máme oklieštený káder, niektorých hráčov nám nepúšťajú z futbalu, dvaja sú zranení. Bohužiaľ, prehrali sme, ale musíme dať hlavu hore, lebo pred nami sú dôležité dva zápasy.“

Fotogalériu nájdete pod článkom.

Niké Futsal Extraliga – 16. kolo – štvrtok 29.02.2024, 20.00 h – ŠH Dukla, B. Bystrica

MIBA Banská Bystrica – Mimel Lučenec 4:10 (1:4)

Góly: 15. a 28. Rafanides, 36. Samson, 38. Čief – 1., 7. a 32. Washington, 16. Leovski, 20., 28. a 39. Ostrák, 32. Melo, 36. a 37. Greško. ŽK: 7. Romero. Rozhodovali: Botka – Šlapka. Diváci: 100.

Zostava MIBA Banská Bystrica: Pecho (Šimo) – Čief, Rafanides (C), Kršák, Pecník, Vajda, Riša, Samson, Tužinský, Kollár.
Bez trénera.

Zostava Mimel Lučenec: Woslley (21. Kušnír) – Mikuš, Marík, Fehérvári (C), Ostrák, Belaník, Leovski, Greško, Washington, Melo, Rafael, Faizi, Romero.
Tréner: M. Berky.