Futbalistky banskobystrického Sport Ladies Club-u začali v piatok s prípravou na nadchádzajúcu sezónu, a to hneď zostra – prípravným stretnutím s AS Trenčín.

V prvom meraní síl si poradili žiačky s rovesníčkami z Trenčína hladko 12:4, v súboji žien už bola partia vyrovnanejšia. Pod vedením Vladimíra Vesela, zdolali účastníka II. najvyššej ligy po góloch Lipovej, Dianiškovej a Briššovej 3:2 (2:2).

„Na náš výkon malo vplyv najmä to, že sme ešte len na začiatku prípravy a, samozrejme, veľmi veľká horúčava,“ povedala po stretnutí Natália Veselová. „Napriek tomu, že nás výhra teší, stále je ešte na čom popracovať. Treba zefektívniť premieňanie šancí a do začiatku ligy nabrať kondíciu.“ V dobrom svetle sa ukázali aj nové posily z Lučenca Janoštiaková a Árvaiová.

Na prvé ligové stretnutie budú Banskobystričanky cestovať na pôdu vicemajsteriek do Bratislavy (26. augusta).  V rámci prípravy si bystrické futbalistky už o týždeň zmerajú sily s dorastencami z Pliešoviec a 19. augusta si zahrajú na turnaji v Dolnom Hričove, kde sa okrem nich predstavia aj Ružomberok, Prešov, NMŠK Bratislava a Žilina.