Futbalisti ŠK Sásová privítali na domácej pôjde hráčov treťoligovej Rovinky, aby si vzájomne zmerali sily v rámci 4. kola Slovnaft Cupu. Papierové predpoklady sa však nenaplnili a Sásová sa tak po senzačnej výhre môže radovať z postupu do ďalšej fázy, kde sú v hre už naozaj atraktívni súperi.

Hostia boli pred stretnutím vzhľadom na rozdiel dvoch líg papierovým favoritom, navyše v III. lige – Bratislava okupujú druhé miesto tabuľky. V aktuálnom ročníku neokúsili trpkosť prehry a výrazne tak dýchajú na chrbát Ivanke pri Dunaji, s ktorou sa zrejme pobijú o postup do II. ligy. Prognózy sa hráčom Rovinky v úvode darilo napĺňať a od úvodu boli iniciatívnejší, čo pretavili do niekoľkých príležitostí. Už po troch minútach hrozilo Sásovej nebezpečenstvo, po priamom kope jeden z hostí len tesne míňal bránu. Skóre sa mohlo meniť aj v 5. minúte, po rohovom kope bravúrne zasiahol na bránkovej čiare brankár Sásovej Čavoj. O päť minút na to sa v šanci ocital Dolník, ktorého prudkú strelu domáci zblokovali na rohový kop. Po ňom sa hosťom podarilo využiť úvodný nápor a Fratrič poslal svoj tím do vedenia.

Vyzeralo to, že hráči Rovinky ovládnu stretnutie, no osud to zariadil inak a už onedlho bolo vyrovnané. Aj s prispením šťastia sa Sásovčanom podarilo v 14. minúte vyrovnať, strela Ďurtu sa odrazila od Kruckého na radosť tamojších priaznivcov až do brány. Hráči Rovinky mohli ísť opätovne do vedenia po dvadsiatich minútach hry, po drobnom zaváhaní v defenzíve Sásovej opečiatkoval Dolník tyč domácej brány. Približne po polhodine hry započal peknú akciu skúsený Savić, akciu však prerušil faul hostí, po ktorom nasledovala štandardná situácia. Tú domáci pretavili až v gólové zakončenie, lopta sa dostala k Dubovickému, ktorý poslal Sásovú do vedenia. Hosťom tento nečakaný obrat vzal vietor z plachiet a bolo vidno, že neboli na podobnú situáciu pripravení. Nádherný futbalový moment pripravili hráči Sásovej v 39. minúte, po ideálnom centri z ľavej strany sa strelou z voleja presadil Ďurta, ktorý tak zvyšoval už na 3:1 pre Sásovú a za tohto stavu sa napokon aj odchádzalo do kabín.

V druhom dejstve sa futbalisti Rovinky snažili prinavrátiť k tomu, čo im fungovalo v úvodnej štvrťhodine. Snažili sa presadiť najmä vzduchom, kde mali miestami výškovú prevahu. V 56. minúte prišlo nebezpečenstvo po jednom z priamych kopov, celú situáciu však prerušil faul na brankára Čavoja. Prakticky drvivá väčšina druhého polčasu sa odohrávala na polovici Sásovej, hráči z Rovinky zvyšovali obrátky a výsledkom bol zvyšujúci sa tlak na bránu Sásovej. Napriek tomu dlho neboli k videniu vyloženejšie šance, hosťom sa podarilo zahroziť až v 67. minúte a po jednej zo skrumáži sa kopal ďalší rohový kop.

Zhruba dvadsať minút pred koncom prišlo k zníženiu, priamy kop zo strany smeroval na prednú tyč, kde stál Dolník, ktorý hlavou prekonal inak spoľahlivo chytajúceho Čavoja. Zdramatizovanie záveru sa však nekonalo, okrem 89. minúty, počas ktorej boli horúce chvíle si hráči Sásovej tesný náskok postrážili a napokon dokráčali k víťazstvu. Po zodpovednom výkone sa tak mohli radovať z nečakaného, ale o to zaslúženejšieho postupu do 5. kola. V ňom teoreticky môžu naraziť na ešte kvalitnejšieho súpera, dokonca na niektorý z tímov Fortuna ligy, čo by bol istotne pre hráčov Sásovej obrovský sviatok.

Mário Marković, hráč Sásovej: „Každý z nás nechal na ihrisku srdiečko, a to bol rozdiel. Na súperovej strane bolo vidno kvalitu, ale dnes sa ukázalo, že futbalové srdce je viac ako kvalita. Dnes sme predviedli hlavne v prvom polčase kolektívny výkon podložený individuálnymi výkonmi, ktoré rozhodli celý zápas. V druhom polčase sme si udržali vedenie napriek veľkému tlaku súpera zo západu.“