V poslednú júnovú nedeľu sa v Priechode konal tradičný turnaj O pohár starostu obce Priechod. Na turnaji sa stretli 4 mužstvá, ktoré sa pobili o celkový triumf. Ten si odniesli opäť futbalisti banskobystrickej Dukly.

26. ročník tohto turnaja sa hral kvôli horúčave skráteným systémom 2 x 40 minút. V úvodnom zápase sa stretli domáci OFK 1950 Priechod a MFK Dukla. V drese Dukly sa po polročnej odmlke spôsobenej zranením predstavil aj Peter Kolláti, ktorý hneď aj gólovo prispel k vysokému debaklu. Kvalitatívny rozdiel medzi súpermi bol v tomto zápase výrazný a hráčom Dukly sa podarilo streliť domácim až 9 gólov, z ktorých až tri vsietil ofenzívny stredopoliar Cibuľa.

OFK 1950 Priechod – MFK Dukla Banská Bystrica 0:9 (0:5)

Góly: 12., 52. a 76. Cibuľa, 21. Gaško, 26. Bagarić, 36. Hrudkay, 40. Macuľa, 61. Môcik, 63. Kolláti.

Zostava MFK Dukla: Nôta (41. Krejčí) – Solivajs, Straka, Gaško, Macuľa – Môcik, Brodziansky (41. Tóth) – Kolláti, Cibuľa, Hrudkay (41. Malík) – Bagarić.

V druhom zápase turnaja sa ambicóznym Podkoniciam podarilo trochu prekvapivo poraziť treťoligový Zvolen výsledkom 2:1. V súboji s domácim Priechodom sa však Podkoničanom nepodarilo na víťazstvo nadviazať a mužstvá sa po 80 minútach rozišli bezgólovo. Dukle tak vďaka lepšiemu skóre na turnajový triumf stačil aj nerzohdoný výsledok proti Zvolenu. Ten sa aj zrodil a všetko podstatné sa udialo v prvej časti druhého polčasu, keď na otvárací gól Laksíka odpovedal o 8 minút Slovák. Dukla tak obhájila svoje prvé miesto a najlepší hráč turnaja bol takisto vyhlásený z jej radov. Stal sa ním útočník Lukáš Laksík.

MFK Zvolen – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:0)

Góly: 58. Slovák Vlad. – 50. Laksík.