BBonline.sk (foto: Maroš Búrik), BBHbÚ | 24.4.2018

V poradí 8. kole hokejbalovej súťaže priniesol až na jeden duel vyrovnané zápasy. Prinášame kompletný sumár aj s fotogalériou.

1. BBHbL – 8. kolo

Hbk Panthers vs. Hbk Tigers 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)

Strely na bránu: 29:21. Vylúčenia: 3:3. Hviezdy zápasu: Melicherčík – D. Krajči.

Góly: Melicherčík 3, Šebeň 2, Treška – D. Krajči, Tkáčik, Búrik

Panteri nenechali nič na náhodu a pustili sa do Tigrov zhurta a zásluhou kapitána Melicherčíka viedli už 5. minúte 2:0. Tigers sa pokúsili o zvrat v zápase v druhej tretine, kedy boli aktívnejší avšak na zmenu výsledku to nestačilo.

Hbk Viking Wariors vs. Hbk Stars 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Strely na bránu: 24:15. Vylúčenia: 2:4. Hviezdy zápasu: Goga – Gašpar R. st.

Góly: Goga 2, Vlček – Gašpar R. st 2

Zápas bol v réžii Vikingov, ktorí mali mierne navrch počas celého zápasu. Aj napriek miernej prevahe Vikingovia rozhodli o svojom víťazstve tri minúty pred koncom tretej tretiny.

Hbk Cocra vs. Worms 19:0 (8:0, 2:0, 9:0)

Strely na bánu: 61:19. Vylúčenia: 0:1. Hviezdy zápasu: Gašpar – Čupka

Góly: Gašpar 10, Petro 6, Puškár 2, Jedlíček

Zápas mala Cocra celý čas pod kontrolou. Šance si vytvárali hlavne zásluhou útočnej dvojice Petro – Gašpar. Hrdinom zápasu bol brankár Worms Dobiš, na ktorého šlo neskutočných 61 striel.

Hbk Serafins Eagles vs. Hbk Spartans 3:2 po s.n. (1:0, 0:2, 1:0)

Strely na bránu: 18:27. Vylúčenia: 2:2. Hviezdy zápasu: Dudáš – Guttman

Góly: Dudáš, Fides – Záhora, Gašpar

Festival nepremenených šancí a Števák v bráne Serafins stojí za prekvapením kola. Serafíni predviedli účelnú defenzívnu hru, s ktorou si Spartans nevedeli dať rady. Aj napriek tomu viedli po druhej tretine 2:1. V tretej časti dve minúty pred koncom zápasu vymietol efektnou strelou vinkeľ Náterov brány Fides a poslal zápas do samostatných nájazdov, v ktorých bol úspešný len Nemček. Serafíni tak ukradli bod a ukázali, že aj tabuľkovo slabšie mužstvo vie zahrať v spojenej lige.

Zápas kola:

Hbk Forester vs. Hbk Kremnica Wolves 7:4 (2:0, 3:2, 2:2)

Strely na bránu: 20:13. Vylúčenia: 3:5. Hviezdy zápasu: Marcinek – Dubravský.

Góly: Marcinek 3, Magdolen, Martuš, Chudý, Lapin – F.Dubravský, Mičinec, Pluhár

V zápase kola ťahali za kratší koniec Kremnickí vlci. Už v prvej tretine sa veľmi pred Procházkovu bránu nedostávali a to aj vďaka novej posile zadných radov Bystrických drevorubačov Lapinovy. Po prvej tretine tak svietilo na tabuli 2:0, v druhej tretine sa hra vyrovnala oba tímy dostali možnosť zahrať si presilovú hru a boli úspešné, avšak Kremnica zasa ťahala za kratší koniec. Z pohľadu gólov bola tretia tretina vyrovnaná, Foresters si už víťazstvo nenechali ujsť a zaslúžene berú tri body.

Povedali po zápase:

Erik Chudý (HbK Foresters): “Na tento zápas som sa osobne tešil, keďže minulú sezónu sme proti Kremnici zvládli boj o 3. miesto. Očakával som veľmi kvalitný zápas, čo sa hneď od jeho začiatku aj potvrdilo. Začalo sa vo vysokom tempe, šancí bolo na oboch stranách ale v premieňaní sme na tom boli lepšie aj vďaka kvalitnému výkonu nášho brankára. Zápas sa ale zlomil na začiatku druhej tretiny, keď sme dostali výhodu presilovky o dvoch hráčov a odskočili na rozdiel dvoch gólov. Súper síce húževnatosťou a dobrým napádaním znížili, no potom sa rozbehli naši strelci a až prekvapivo sme odskočili zo stavu 3:2 na 7:2. Mrzí ma laxný prístup ku koncu stretnutia, kde sme vypustili a dovolili súperovi kozmeticky upraviť stav na 7:4. Každopádne s výsledkom sme veľmi spokojní, keďže Kremnica je kvalitný super.”

Dominik Reichman (HbK Kremnica Wolves): “Na začiatku prvej tretiny bolo všetko OK. Hrali sme svoju hru a takisto súper zachytil začiatok zápasu a vyzeralo to na pekný súboj. Následne prišli dva nezmyselné vylúčenia na našej strane po ktorých sme prehrávali. Psychicky nás to dosť rozladilo a nedokázali sme zachovať chladnú hlavu a hrať hokejbal, ktorý sme naučení. Takisto sme nedodržiavali striedania, čo nás aj dosť vyčerpalo a nedokázali sme sa po rozladení znovu chytiť do zápasu, čo súper s prehľadom využil a spravil si pohodlný náskok. Ku koncu sa nám podarilo skórovať a vsietiť nejaké tie góly, čo nás aj dosť nakoplo ale, bohužiaľ, pre nás sme sa prebrali dosť neskoro a nakoniec sme prehrali trojgólovým rozdielom. Súper bol kvalitný tak ako si ho pamätáme z minulých sezón.”