Deň pred Vianocami sa v telocvični na Magurskej odohralo piate kolo Zimnej ligy Banskobystrického zväzu malého futbalu. Prinieslo aj šláger medzi dvomi mužstvami, ktoré dovtedy nestratili ani bod.

Na úvod 5. kola Aquadux nešetril poslednú Spartu, keď jej nastrieľal 18 gólov. O desať z nich sa spolu rovným dielom postarali Adam Kostúr s Oliverom Patrnčiakom. Aquadux sa tak posunul do prvej polovice tabuľky, zatiaľ čo Sparta je jediným tímom, ktorý ešte nebodoval.

V nasledujúcom zápase mali navrch Pingoši, ale Young Boys Billa stále hrýzli a držali sa v hre. Stretnutím lomcovali aj emócie, o čom svedčí až päť žltých kariet.

Slovenská Ľupča natiahli víťaznú šnúru už 4 zápasy. Základy úspechu proti Juniperusu položila už v prvom polčase, ktorý vyhrala o šesť gólov, a tento náskok si udržala až do záveru stretnutia. Tucet presných zásahov si medzi seba rozdelilo až deväť rôznych hráčov v červených dresoch.

Potom prišiel na rad šláger kola. Football Friends už síce neskórovali tak často ako v predchádzajúcom kole, ale s húževnatým Enzom si poradili. Päťkrát skóroval najlepší strelec Zimnej ligy Filip Rafanides, ktorý má na konte už 30 gólov. Football Friends sú bez straty bodu prví, zatiaľ čo Enzo po prvej prehre kleslo na 5. priečku.

Trojicu 12-bodových celkov na čele tabuľky dopĺňajú MIBA Bianconeri, ktorí síce hrali v prvom dejstve s Nemcami vyrovnanú partiu, ale v druhej 25-minútovke už mali gólovo jasne navrch.

Na záver 5. kola hlavnej kategórie získala Erima „98“ prvý bod v sezóne, keď remizovala s Vlkanovou. Erima „98“ prehrávala v prvom polčase 0:3, ale v ďalšom priebehu otočila priebežný stav piatimi gólmi v rade. Vlkanová v záverečných minútach zmazala dvojgólové manko zásluhou Ivana Šteinigera, ktorý v zápase skóroval 4-krát.

Po 5. kole v kategórii 40+ má už všetkých päť tímov na konte zhodný počet zápasov. Po prvej polovici sezóny je na čele tabuľky nezdolaný Pegas. Líder si poľahky poradil s Mladosťou, ktorá ešte nebodovala, pričom až 6 gólov strelil najlepší strelec kategórie 40+ Peter Stacho. Na Vianoce sa víťazne naladili aj hráči Kemady, ktorí porazili Tajov city.

Zimná liga – 5. kolo – sobota 23.12.2023 – Magurská

Hlavná kategória

Aquadux – Sparta 18:3 (5:2)

Góly: A. Kostúr 5, O. Patrnčiak 5, D. Mihalíček 3, D. Rusko 3, D. Ďurič 2 – L. Koppa, A. Rusnák, S. Škuta. ŽK: S. Škuta.

Young Boys Billa – Pingoši 5:8 (2:5)

Góly: D. Koka 2, T. Šamulka, O. Margoczi, B. Maruniak – P. Zemko 3, L. Piršč 2, L. Bíreš 2, J. Škurla. ŽK: D. Koka, O. Margoczi, M. Lichý – L. Bíreš, J. Škurla.

OFK Slovenská Ľupča – FC Juniperus 12:6 (7:1)

Góly: P. Lakomčík 3, A. Szarowski 2, P. Vajda, M. Holécy, J. Medveď ml., S. Ternuščák, N. Vasilovcik, J. Varadi, R. Dula – V. Túry 2, J. Klačan, M. Blaško, J. Túry, V. Švantner.

Enzo – Football Friends 5:8 (2:5)

Góly: T. Hlavatý 2, T. Černík, J. Kvasna, F. Slabecius – F. Rafanides 5, L. Höger, D. Škubák, R. Dlhoš. ŽK: J. Štubniak – E. Gaško.

FC Nemce – MIBA Bianconeri 4:8 (2:2)

Góly: Mir. Janovec 2, J. Bartkovič, T. Kostiviar – V. Giertl 3, O. Ďurta 2, F. Fejerčák 2, O. Zeleňanský.

FC Vlkanová – Erima „98“ 6:6 (3:2)

Góly: I. Šteiniger 4, B. Sršeň 2 – J. Jablonovský 2, M. Vozár 2, R. Demian 2.

Mladosť – Pegas 5:14 (1:6)

Góly: M. Maďar 2, J. Čief 2, B. Navrátil – P. Stacho 6, M. Patráš 5, M. Turčan 2, B. Stacho.

Kemada – Tajov city 9:4 (5:2)

Góly: J. Dvorovenko 2, V. Kosec ml. 2, P. Kvaltíny 3, nie je v zápise 3 – D. Kiedžuch 2, Z. Binder, M. Béreš.