Mladší žiaci florbalového klubu FPS Monacor Banská Bystrica odštartovali sezónu dvomi zápasmi na domácej palubovke v telocvični na Magurskej ulici.

Začali zápasom proti Likavke. Hneď v druhej minúte súper okamžite zaskočil Banskobystričanov gólom. Na ihrisku sa hráči spod Urpína dlho hľadali. Po chvíli  dokázal vyrovnať Ľudko Riša a krátko na to poslal domácich do  vedenia Jakub Pohl. Od tohoto momentu hráči otriasli zo seba stres a pomaly začali plniť svoje úlohy. Zápas nakoniec vyhrali v pomere 14:1.

FPS Monacor Banská Bystrica vs. Meteníci Likavka 14:1 (2:1, 7:0, 5:0)

Po prestávke nasledovalo derby so Zvolenom. Banskobystričania si v šatni povedali niekoľko chýb, ktorých sa dopúšťali v prvom zápase. Krátko po začatí sa dostali do vedenia 2:0, no  Zvolenčania dokázali skóre vyrovnať. V polovici druhej tretiny bol stav 4:4. Postupne si hráči FPS začali lepšie obsadzovať hráčov súpera a zlepšili aj prihrávky. Vďaka tomu sa dostali do vedenia. Derby so Zvolenom dokázali vyhrať v pomere 8:6.

FPS Monacor Banská Bystrica vs. ŠK 1. FBC Zvolen 8:6 (2:2, 5:2, 1:2)

Zostava FPS Monacor Banská Bystrica:  Ľudko Riša, Lunter Samko, Chmelík Oliver, Duraj Samko, Jakub Pohl, Tomáš Kucej, Vilko Greppel, Matúš Putiš, Jakub Olšiak. Prvé skúsenosti z ligového zápasu si odniesli – Šimon Šofranec, Lunter Alexander, Martin Dianiška, Marcel Bukovčan.