BBonline.sk, TS FPS Banská Bystrica (J. Pardel, G. Miškuf) | 13.11.2018

V 3. kole regionálnej ligy dorastu vo florbale zaknihovali hráči FPS Monacor Banská Bystrica dve víťazstvá.

V žilinskej hale pri ZŠ Vendelína Javorku si florbalisti FPS najprv zmerali sily s hráčmi Juventa Žilina. Od úvodu sa hralo len na žilinskú bránu, ale kľúč od nej hľadali Banskobystričania až do 6. minúty druhej tretiny, keď sa trafil Tomáš Moravčík. O tri minúty zaznamenal svoj prvý “profiligový” gól Sebastián Mozola. Avšak naďalej pokračuje pstruhová sústredenosť po strelenom góle a tak o dve, slovom dve, sekundy po strelení gólu súper znížil na 2:1. Dve minúty pred koncom tretiny našiel Tomáš Moravčík prihrávkou cez celé ihrisko úplne voľného pred bránkou súpera Jakuba Lukáča, ktorý len doťukol loptičku do bránky. Tretia tretina už priniesla viac chýb Žilinčanov v rozohrávke, ktoré hráči štyrikrát pretavili do strelenia gólu. Najprv sa trafil kapitán Dutka, ktorý si zakričal o loptu od Mozolu. Ďalej sekundoval strelec  Škorec, gólom obtočením spoza brány. Potom pokračoval po parádnej Škutovej akcii Patráš a na konečných 7:1 pre FPS pečatil výsledok opäť Mozola, keď si vymenil úlohy s Dutkom.

ŠK Juventa pri CVČ v Žiline vs. FPS Monacor Banská Bystrica 1:7 (0:0, 1:3, 0:4)

Góly FPS: Moravčík, Mozola 2, Lukáč, Dutka, Škorec, Patráš

V druhom zápase sa postavili hráči FPS v derby zápase proti hráčom Detvy. Zápas o tretie miesto tabuľky začali lepšie Banskobystričania. Po akcii Zelinu sa k loptičke dostal Peter Lopatka a strelil úvodný gól zápasu. O minútu neskôr šli hráči FPS do dvojgólového vedenia, po Mozolovej strele bekhendom “popod zem”. V polovici úvodného dejstva znížili hráči spod Poľany gólom z nariadeného trestného strieľania na 2:1. Druhá tretina začala opäť lepšie pre hráčov FPS, keď dvojgólové vedenie opäť zariadil Jakub Lukáč. O štyridsať sekúnd však po diskutabilnom zákroku v rohu pri bráne FPS získali Detvanci loptičku a po rýchlej akcii znížili na 3:2. V polovici siedmej minúty opätovný dvojgólový náskok zariadilo Patráš, ktorému prihrával Dutka. Dvadsať sekúnd pred koncom druhej tretiny však dokázali hráči Detvy znížiť na 4:3. Tretia tretina sa začala opatrne z obidvoch strán. Taktický boj prerušil gól FPS na 5:3 v ôsmej minúte poslednej časti hry duo Škuta – Patráš. Osem minút pred koncom sa hráči Detvy aj štvrtýkrát dostali na rozdiel jedného gólu avšak na ich očakávaný záverečný nápor boli Banskobystričania dobre pripravení a v závere pri hre Detvy bez brankára strelil svoj druhý gól v zápase Škuta. V bitke ako remeň sa tak tešili hráči FPS z dôležitého víťazstva a posunuli sa na tretie miesto v tabuľke práve pred zdolaného súpera a vezú domov všetkých šesť bodov.

FPS Monacor Banská Bystrica vs. DTF team Detva Joxers 6:4 (2:1, 2:2, 2:1)

Mladší žiaci

V Turanoch odohrali mladší žiaci FPS Monacor Banská Bystrica ďalšie dva zápasy.

V tom prvom boli ich súperom florbalisti z Rabče. Zápas začali Banskobystričania dosť ustráchane. V prvých dvoch tretinách dávali góly iba chlapci z Rabče. Hráči spod Urpína sa trápili sa v koncovke a už to vyzeralo na poriadny debakel. Nedarilo sa im v útoku, v obrane a ani v bráne. Obrat nastal až v tretej tretine. Zlepšili pohyb, napádanie, konečne aj streľbu na bránu. V tretej tretine strelili viac gólov ako súper, čo už síce nestačilo na zdramatizovanie zápasu, no vrátilo im to chuť  do hry.  Prehrali  sme 5:10.

FPS Monacor Banská Bystrica vs. FBK RAptORs  5:10

Na ďalší zápas nastúpili florbalisti FPS ako vymenení. Zlepšili sa vo všetkých herných činnostiach. Do brány sa postavil Šimon Šofranec, ktorý sa zlepšuje od zápasu k zápasu. Proti florbalistom z Nižnej bol oporou v bráne. Výbornou hrou sa predviedli obrancovia – Jakub Škarvada, Oliver Chmelík, Samo Lunter a Samo Duraj. Hráčov súpera nepúšťali za svoj chrbát a nevzdali ani jeden súboj. Pridali aj zlepšenú rozohrávku. Obetavú hru predviedli útočníci. V prvej formácii to výborne fungovalo Ľudkovi Rišovi a Matušovi Putišovi, ktorí spolu hrávajú už niekoľko rokov. Pridal sa k ním aj Martin Dianiška. Ten zahodil stres z prvého zápasu a ukázal, že v budúcnosti z neho môže byť dobrý hráč. Samko Duraj poslal prvým gólom Banskú Bystricu do vedenia 1:0.

Druhá útočná formácia v  zložení Bendži Šepák, Dávid Dilík a Viktor Martinský predvádzali pekné útočné kombinácie. Druhý a asi najkrajší gól turnaja, po vydarenej akcii, strelil Viktor Martinský  po prihrávkach  Dávidka a Bendžiho. V tretej útočnej formácií bol centrom Marcel Bukovčan. Na krídlach sa striedali Alex Lunter, Aleš Kolenička a Vilko Greppel.  Hoci sa tejto formácii gól streliť nepodarilo, zlepšili hlavne svoj pohyb s loptou a vypracovali si niekoľko dobrých šancí. Zápas bol dramatický do poslednej sekundy. Chlapcom z Nižnej sa podarilo znížiť na 2:1. Ako víťazný sa napokon ukázal tretí gól Olivera Chmelíka. Pred koncom ešte Banskobystričania inkasovali jeden gól, no zápas už udržali a tešili  sa z víťazstva 3:2.

FPS Monacor Banská Bystrica vs. TJ A – FbO Nižná 3:2

1. ZŠJM Žatva 90 Dolný Kubín 5 5 0 0 29 : 9 (20) 15
2. FBK RAptORs 5 4 0 1 29 : 16 (13) 12
3. FPS Monacor Banská Bystrica 4 3 0 1 30 : 19 (11) 9
4. FBC Grasshoppers AC Uniza pri CVČ Žilina – oranžoví 5 3 0 2 30 : 22 (8) 9
5. ŠK Juventa pri CVČ v Žiline 5 2 1 2 36 : 22 (14) 7
6. FbK STATON Turany 5 2 0 3 34 : 29 (5) 6
7. Florbalová akadémia Martin 5 1 2 2 21 : 25 (-4) 5