Posledný januárový víkend odohrali florbalisti FPS Banská Bystrica zápas na pôde Žiaru nad Hronom. Starší žiaci cestovali v rámci 6. kola do Detvy, kde ich čakali súperi z Rimavskej Soboty a Turian.

Muži

Muži v nedeľu 28. januára odohrali ďalší napínavý zápas proti CVČ Žiar nad Hronom Pirátos.

Od začiatku sa hral pekný a zaujímavý florbal a ako prvým sa podarilo skórovať hráčom FPS. Bolo to v 3. minúte po krásnej akcii Siklenku a Lazengu. Hneď po ďalšom buly už päť sekúnd po prvom góle zvýšil skóre Dutka na 2:0 pre FPS. Domáci nepoľavili a bol z toho kontaktný gól po chybe hostí na 2:1. Hostia sa snažili ďalej a podarilo sa mi opäť skórovať po ďalšej úspešnej akcii Siklenku a Lazengu. V prvej tretine padli ešte dva góly, jeden v podaní domácich a druhý v podaní ostrieľaných dorastencov Dutku a Špiriaka vo farbách FPS.

Do druhej tretiny lepšie vstúpil súper, ktorý sa začal doťahovať, pretože hráči hosťujúce celku poľavili. No nenechali to len tak a začali opäť tlačiť na súpera a ich tlak bol odmenený. Chyby domáceho celku hráči FPS tvrdo trestali a nenechali nič náhode. V druhej tretine po krásnej akcii dosiahol Lazenga hetrik po nechytateľnej strele. Po druhej tretine bol stav 9:4 pre hostí z FPS Banská Bystrica.

V tretej časti mali hráči FPS päťgólový náskok a opäť prestali hrať svoju hru. Dostali dva góly od Žiaru, z toho jeden z trestného strieľania po chybe obrancov. Hostia museli začať hrať aby sa ešte tento zápas nezvrátil v ich neprospech, no to sa nestalo. Síce hráči FPS prehrali poslednú tretinu v pomere 2:3, nakoniec sa tešili zo všetkých bodov. V tretej tretine víťazstvo spečatil kapitán Siklenka dvomi gólmi. Hráči hosťujúce celku zvíťazili proti CVČ Žiaru nad Hronom Pirátos v pomere 11:7.

CVČ Žiar nad Hronom vs. FPS Banská Bystrica 7:11 (2:4, 2:5, 3:2)

Zostava FPS Banská Bystrica: Auxt – Siklenka, Lakomčík, Dutka, Špiriak, Lazenga, Kamas, Lopatka, Krnáč, Mládenek

Góly FPS Banská Bystrica: 3. Lazenga (Siklenka),3. Dutka, 8. Lazenga (Siklenka), 14. Špiriak (Dutka), 30. Siklenka, 35. Krnáč (Kamas), 38. Lazenga (Mládenek), 39. Lopatka, 40. Lopatka, 48. Siklenka (Špiriak), 59. Siklenka

Starší žiaci

Starší žiaci FPS Banská Bystrica odohrali v rámci 6. kola dva zápasy v Detve proti Rimavskej Sobote a Turanom.

V prvom zápase proti Slovan Rimavská Sobota sa od úvodu hralo v réžii hráčov Banskej Bystrice, kde hráči Slovana hrozili len z ojedinelých, hoci nebezpečných protiútokov. Po jednom z nich v 11. minúte sa Slovan ujal vedenia v stretnutí. Pokračovalo dobíjanie brány Slovana, ale až do konca prvej tretiny sa skóre nezmenilo.

Aj druhá časť zápasu odštartovala nátlakovou hrou hráčov FPS. Gól však ani z vyložených príležitostí do prázdnej brány nepadol. Až v 10. minúte druhej tretiny sa dostala po akcii Lukáča pred bránu na Škutu, ktorý upratal loptičku do brány. Ani po vyrovnávajúcom góle nepoľavili hráči FPS v aktivite.

Skóre sa paradoxne menilo až v úvodnej minúte poslednej tretiny. Po individuálnej chybe v rozohrávke, ktorú hráči Slovana rýchlym zakončením potrestali. Banskobystričania sa gólovo presadili o minútu neskôr, keď po prihrávke Zelinu sa individuálne presadil Lukáč a v 6. minúte rovnakú akciu zopakovali z druhej strany Richter s gólovou koncovkou Škorca. Posledné slovo v zápase mal opäť Jakub Lukáč, ktorý po prihrávke Škutu uzavrel skóre zápasu na 4:2.

FPS Banská Bystrica vs. FBC Slovan Rimavská Sobota 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Góly FPS: Škuta, Lukáč 2, Škorec

V druhom dueli proti Turanom sa tiež očakával zápas na jednu bránu a hráči FPS to od úvodu potvrdzovali. Úvodný gól strelil v 8. minúte stretnutia Škorec, v 9. pálil Škuta a v 12. uzavieral skóre prvej tretiny gólom Moravčík.

Nik však nečakal, že sa Turany dvomi gólmi v úvode druhej tretiny vrátia do zápasu. Po timeoute sa skončila letargická hra FPS, čo viedlo k odskočeniu Banskobystričanov od súpera o päť gólov, keď sa po dvakrát presadili Lukáč a Škuta. Potom na gól Turian po zlom pokrytí hráčov v predbránkovom priestore opäť reagoval gólom Škuta a druhá tretina sa tak skončila výsledkom 8:3.

Tretia časť sa začala prebudeným výkonom hráčov FPS, ktorí do 5. minúty tejto časti hry strelili štyri góly, keď sa trafili Moravčík, Gehrer, Lukáč a Škorec. Gólosled Banskobystričanov prerušili dve gólové strely Turian z 11. a 12. minúty Skóre zápasu, tak ako v prvom zápase uzavieral Lukáč.

FPS Banská Bystrica vs. FBK Turany 13:5 (3:0, 5:3, 5:2)

Góly FPS: Škorec 2, Škuta 4, Moravčík 2, Lukáč 4, Gehrer