Minulý víkend odštartovala regionálna liga dorastencov vo florbale prvými zápasmi. V rámci prvého kola sa florbalisti FPS Banská Bystrica predstavili v Detve.

Prvým súperom Banskobystričanov bola Nižná. Od úvodu sa hral obojstranne útočný, kvalitný florbal. V 4. minúte strelil prvý gól Patráš, ktorého našiel po peknej akcii Lukáč. V 11. minúte Nižná z presilovky vyrovnala na 1:1, avšak o tri minúty neskôr rovnako z presilovky po Lukáčovom priťuknutí úspešne pálil Škorec.

V druhej tretine pokračovali hráči FPS v aktívnej hre, ktorej výsledkom bola presilovka, z ktorej opäť po prihrávke Lukáča druhý krát skóroval Patráš na 3:1 pre FPS. O tom ako je dvojgólové vedenie vo florbale zradné sa neskôr hráči FPS presvedčili na vlastnej koži. Najprv po nedôraznom odohratí lopty pri bráne FPS bolo v 15. minúte znížené na rozdiel gólu a po ďalšej chybe v 16. minúte bolo vyrovnané – 3:3.

Tretia tretina nezačala pre FPS dobre, keď v jej 5. minúte išla Nižná do vedenia 4:3. Hráči FPS však pokračovali v celozápasovom tlaku smerom dopredu. Z ďalšej využitej presilovky sa v 9. minúte gólovo tešil Lukáč, ktorému prihrával Patráš a bolo opäť vyrovnané. Na konci 16. minúty išli Banskobystričania opäť do vedenia, keď z ďalšej presilovky strelil gól po Zelinovej prihrávke Malatinec. O deväť sekúnd od tohto gólu však bolo po ďalšej chybe v koncentrácii bolo vyrovnané a 95 sekúnd pred koncom sa Nižná dostala do vedenia. FPS už nedokázal napriek powerplay vyrovnať. Nižná tak v prvom zápase zdolala FPS 6:5 vo veľmi peknom a útočne ladenom zápase.

TJ A-FBo Nižná – FPS Monacor Banská Bystrica 6:5 (1:2, 2:1, 3:2)

Góly FPS: Patráš 2, Škorec, Lukáč, Malatinec

Druhý zápas odohrali hráči FPS ihneď po skončení prvého zápasu proti Likavke. Banskobystričania síce s kondičným mankom dokázali od úvodu držať opraty zápasu vo vlastných rukách. Góly strieľali postupne Lukáč, Lopatka, Malatinec, Gehrer, opäť Malatinec, Dutka a bolo 6:0. Potom sa dostala k slovu aj Likavka, ale ďalšie dva presné zásahy Patráša a po jednom Lukáča a Lopatku stanovili konečné skóre zápasu na 10:5 pre FPS. Potešila prvá výhra v sezóne, debut brankára Olšiaka, ktorý podal solídny výkon a organizácia hry FPS.

FPS Monacor Banská Bystrica vs. Meteníci Likavka 10:5 (1:0, 5:1, 4:4)

Góly FPS: Lukáč 2, Lopatka 2, Malatinec 2, Gehrer, Dutka, Patráš 2