Hrou svetiel a tieňov si zrazu začíname všímať dosiaľ nevidené a nepoznané. Umelci z viacerých krajín pripravili na piatok a sobotu v Banskej Bystrici jedinečné svetelné zážitky na druhom ročníku Festivalu svetla a tieňa.

Festival svetla a tiena, Banska Bystrica 2016 | BBonline.sk, ZVonline.sk

V piatok večer druhý Festival svetla a tieňa v Banskej Bystrici otvoril primátor Ján Nosko a spustil tak sériu svetelných expozícií, premietaní a videomappingov na budovy v meste. Vynechať by ste určite nemali videomappingy na budovu Thurzovho domu či Národnej banky. Jednotlivé atrakcie sa rozprestierajú od Hodinovej veže cez celé Námestie SNP a Dolnú ulicu až po budovu Europa Shopping Center. Zaujímavý program sa ponúka tiež v priľahlých uličkách, vychádzajúcich z Námestia SNP – ako sú Národná a Lazovná či v areáli Múzea SNP. Podrobný program festivalu nájdete v našom staršom príspevku.

Podujatie pokračuje ešte aj v sobotu večer, kedy sa jednotlivé svetelné expozície rozsvietia znovu o 19.30 a potrvajú, spravidla v pravidelných intervaloch, do 23.00 h, kedy tohtoročný Festival svetla a tieňa v Banskej Bystrici skončí. „Spoznajte tvár Banskej Bystrice v inom svetle, posvieťte si na jej najtajomnejšie zákutia, pozrite sa na vaše obľúbené miesta z iného uhla pohľadu. Banská Bystrica vás prekvapí svojou tajomnou krásou v žiari reflektorov, na ktoré budete dlho spomínať,“ pozýva manažérka festivalu Dagmar Rajčanová.