Nastúpil v druhom prípravnom zápase po chorobe a dokázal potvrdiť, že očakávanie jarných gólov z jeho kopačky nie je nereálne. Patrik Johancsik, od ktorého sa očakáva, že na Štiavničkách nahradí Róberta Picha, dnes prispel k víťazstvu Dukly nad Dolnou Ždaňou 4:1.

Prípravný zápas pod neustálym snežením bol však zaujímavý najmä z trénerského pohľadu, keďže kormidelník Dukly – Štefan Zaťko práve s Dolnou Ždaňou zakončil jesennú časť druhej ligy – východ. Až následne zakončil uplynulý rok troma víťazstvami aj s Duklou.

FK Dukla Banská Bystrica – TJ Sokol Dolná Ždaňa 4:1

Góly Dukly: 10´ Pečovský, 23´ Johancsik, 60´ Seye, 72´ Pančík

Zostava Dukly:
1. polčas:
Ďurčo – Gálik, Chmelík, Hlinka, Savič – Pelegríny, Pečovský, Uškovič, Hučko – Johancsik, Slančík

2. polčas:
Pindroch – Turňa, Vajda, Poljovka (65´ Pleva), Mravec – Pančík, Považanec, Kupčík, Brašeň – Hesek (72´ Faško), Seye

Zápas sa hral na veľmi ťažkom teréne. Celý čas bola jednoznačná prevaha na strane domácich. Prvý gól padol po strele Viktora Pečovského z 25 m do šibenice. Potom prišla jediná šanca hostí a vyrovnali na 1:1. Následne opäť prevzali jednoznačnú  iniciatívu domáci a po vynikajúcej akcii Slančíka z pravej strany zvýšil na 2:1 Johancsik.  Po prvom polčase sa celé mužstvo vymenilo. Na 3:1 zvýšil Seye v 60. minúte a na 4:1 uzavrel Michal Pančík v 72. minúte.