Dukla v prvom domácom zápase sezóny chcela odčiniť prehru z Nitry, do cesty sa jej postavilo silné žilinské B-čko.

FK Dukla Banská Bystrica vs. MŠK Žilina B 1:1 (1:0)

Góly: 45+1. Cvik – 69. Puček. Zápas sledovalo 370 divákov.

FK Dukla Banská Bystrica: Maťašovský – Memič, Daniel (78. Neušel), Snitka, Cvik, Handžič, Čtvrtníček, Stankovič (46. Urgela), Jarabica, Savič, Fuják

MŠK Žilina B: Leško – Jaramillo, Minárik, Ďuratný, Šušolík, Klec (70. Michlík), Krela, Václavík, Puček, Martinček (62. Gerebenits), Mbah (85. Lacko)

Dukla-ZilinaB-18Prvé minúty sa niesli v znamení žlto-zelených, ktorí boli smerom dopredu aktívnejší. Dukla zamerala svoju hru na protiútoky, pričom vychádzala zo zabezpečenej obrany. Veľká príležitosť hostí prišla v 12-tej minúte, kedy sa v súboji tvárou v tvár gólmanovi Maťašovskému ocitol Puček. Strážca bystrickej svätyne pohotovým zákrokom, miernym dotykom, vytesnil loptu tesne vedľa brány. Na druhej strane tesne po uplynutí štvrťhodiny pohrozil Žilinčanom Čtvrtníček po centri Saviča, no priestor brány netrafil. Následne sa hra odohrávala prevažne medzi šestnástkami, príležitosť prišla až po polhodine hry. Šancu šošonov spálil po prihrávke Mbaha jeho spoluhráč Martinček, keď zakončoval veľmi nevýrazne. Následne prišli hluché minúty, ktoré boli tichom pred búrkou. V prvej minúte nadstaveného času Savičov rohový kop putoval od rukavíc gólmana Leška na kopačku Daniela Cvika, ktorý ho pohotovo preloboval a gólom do šatne poslal Duklu do vedenia a dal jej pred druhým polčasom veľkú psychickú výhodu.

V druhom dejstve naďalej hýrili aktivitou hosťujúci hráči, avšak mali problém s prehustenou obranou Bystričanov. Na svoju obrovskú šancu si počkali do 57. minúty a dokázali prekonať Maťašovského. Ale len na oko, pretože strieľajúci Klec trafil spoluhráča Martinčeka stojaceho v ofsajde, ktorý zároveň zabránil kurióznym spôsobom tomu aby lopta prešla za chrbát bystrického brankára a teda aj vyrovnaniu svojho tímu. Červeno-bieli držali súpera na dištanc od svojej brány a v 68-mej minúte sa v dobrom svetle predviedol Fuják, keď naservíroval Čtvrtníčkovi, ktorý zahodil túto možnosť na poistenie vedeDukla-ZilinaB-23nia. O minútu na to sa potvrdilo staré známe nedáš, dostaneš. Peter Puček dostal veľa priestoru v blízkosti šestnástky, využil aj dostatok času a namiesto prihrávky napokon zvolil šikovnú strelu k tyči, ktorá znamenala vyrovnanie. V 71. minúte mohol prinavrátiť vedenie Dukle druhým gólom Daniel Cvik ale jeho lob tentokrát nebol tak úspešný ako v 46-tej minúte. V 73-tej minúte na opačnej strane takmer zažiaril Mbah, ale jeho strele, ktorá sa odrazila od hornej žrde, chýbali centimetre. O jedenásť minút neskôr pokryl Maťašovský pokus Michlíka zo štandardky a vzápätí ten istý hráč v ďalšej šanci tesne minul bránu. Snitka sa mohol stať hrdinom Banskej Bystrice v 89. minúte, keď prenikol do 16-ky, ale na Leška nevyzrel. Silný vietor, ktorý sťažoval hru, teda privial na Štiavničky remízu 1:1.

Ľubomír Faktor (tréner Dukly): „Vedeli sme, že Žilina príde s mladým, behavým a technickým mužstvom, ktoré bude chcieť hrať futbal. My sme sa im snažili vyrovnať. Prvý polčas bol taký medzišestnástkový, šance boli na oboch stranách, no my sme napokon dali gól. V druhom polčase nás Žilina dostala pod tlak kombinačnou hrou, z ktorej vyplynul aj vyrovnávajúci gól. Hostia skórovali zaslúžene, avšak po našej obrovskej chybe prakticky celého mužstva, čo sa nemôže stávať. Nakoniec sme mohli víťazstvo nakloniť na svoju stranu minútu pred koncom, ak by Snitka premenil svoju šancu. Remíza sa mi však zdá zaslúžená.“

Daniel Cvik (hráč Dukly a autor gólu): „Nevidel som brankára, iba som vystrelil a dúfal som, že lopta do bránky padne. Musel som vystreliť z prvej, lebo ak by som si loptu preberal, mohol som ju stratiť, alebo hocičo sa mohlo stať, takže som zakončoval a vyšlo to. Zápas bol vyrovnaný, čo sme čakali, Vedeli sme, že budeme veľa behať i bez lopty, pretože hostia nám ju často nepožičiavali. Spoliehali sme sa teda na brejky a dúfali, že nám jeden vyjde. Žiaľ nevyšiel ani jeden. S remízou sme spokojní, i keď škoda, že sme nezískali tri body, ktoré sme mohli pri kúsku šťastia mať .“

V rámci 3. kole zavítajú vojaci v nedeľu 14. augusta na ihrisko Serede. Výkop duelu je naplánovaný na 17.00 hod.