Mladí zástupcovia červených diablov pod Urpínom veľa futbalovej krásy nepredviedli. Na Štiavničky dokázali prilákať peknú divácku návštevu, lenže tá od mladých, zväčša osemnásť ročných mladíkov, o ktorých sa bijú svetové kluby, očakávala viac.

FK Dukla Banská Bystrica – Manchester United U 19 5:1 (2:0)

Góly: 5. Hučko, 11. Hesek, 46. Laksík, 48. Uškovič, 52. Rejdovian – 80. Keane

Ďurčo – Brašeň, Adámik, Hlinka, Savič -Pančík, Pečovský, Pleva, Hučko – Pich, Hesek
II. polčas:
Pindroch – Turňa, Poljovka, Chmelík, Balík – Chomistek, Rejdovian, Považanec, Gajdoš – Laksík, Uškovič

Manchester United U 19: Johnstone – Kenze, Fryers, Fornasier, Torpe – Hussain, Lingard, Tunnicliffe, Cofie – N. Keane, Lawrence.

Už od úvodu tvrdil muziku výber Karola Marka, ktorý do prvého polčasu nasadil takmer to najlepšie, čo mal k dispozícii. V piatej minúte otváral skóre Tomáš Hučko a čakalo sa na odozvu hosťujúceho celku, ktorý sa len pomaly rozohrával. Na Štiavničky totiž dorazili hráči akadémie slávneho veľkoklubu zo svojho Popradského dočasného domova len niekoľko desiatok minút pred zápasom. No neprebrali sa celý zápas. Zvlášť, keď v 11. minúte Andrej Hesek zvýšil na 2:0. Hra hostí síce bola naivná, možno nevyzretá, ale do nikoľkých šancí sa predsa len dokázali dostať. V 22. minúte sľubnú príležitosť premárnil Neil Keane a v 34. minúte pre istotu vychytal Johna Cofieho pozorný Ďurčo v bráne výnimočne modrého celku na ihrisku. Na opačnej strane mohol v 35. minúte zvýšiť Savič, ktorý nebezpečne pálil z hranice šestnástky a brankár hostí Sam Johnstone len vyrážal na roh. V závere prvého dejstva sa chumelilo na oboch stranách. Už spomínaný Keane v 42. minúte toľko naťahoval loptu po šestnástke, že sa nakoniec dostal len k slabšiemu zakončeniu, s ktorým si Ján Ďurčo poradil. Už o minútu na to, bol blízko ku skórovaniu tím zo Štiavniček, ktorého nikoľkonásobné pokusy uzavrel strelou Hesek, lenže loptu z bránkovej čiary vyrážal Michael Kenze.

Dukla do druhého polčasu vymenila okrem brankára takmer celú zostavu, neskôr si proti Manchesteru United zachytal predsa len aj tretí brankár Branislav Pindroch. Čerstvé sily v drese Dukly sa okamžite presadili. V 46. minúte zvýšil na 3:0 Lukáš Laksík. O dve minúty pridával Dušan Uškovič a v 52. minúte za Duklu uzavrel Jozef Rejdovian. Zo strany hostí stojí za zmienku nebezpečný priamy kop zo 72. minúty, ktorý zahrával Tyler Blackett. Jeho mimoriadne štipľavá strela ale smerovala tesne vedľa Pindrochovej brány. Zverenci Paula McGuinnessa nakoniec pridali čestný úspech, keď sa v 80. minúte zaslúžene presadil Neill Keane.