Dva odlišné polčasy predviedli zverenci Štefana Zaťka, ktorí nakoniec doplatili na svoju tímovú neskúsenosť. Dukla v prvom polčase jednoznačne predčila Žilinu v počte šancí i držaní lopty. Šošoni síce boli nepríjemní, ale vpredu najmä spolupráca dvojice Jakubko – Uškovič, ktorá ešte má svoje trhliny, vyrábala hosťujúcim obrancom vrásky na čele. Skúsený kanonier Jakubko dokázal sám ohrozovať Dúbravku, toho však najskôr prekonal krídelný defenzívec Turňa. V 15. minúte dorážal Hučkovu strelu a nemýlil sa. Hostia síce mohli hneď z následného protiútoku vyrovnať, ale červeno-bieli so šťastím všetko ustáli. Naopak pred koncom polčasu opäť tlačili a Štiavničky v 44. zajasali po Jakubkovej hlavičke, ktorá nasledovala po ďalšom Hučkovom nástrele. Štvrtý gól sezóny strelený hlavou však Jakubkovi uznaný nebol, keďže rozhodcovia videli ofsajd z predošlej situácie.

Do druhého polčasu nasadila Žilina svoju čerstvú posilu, len osemnásťročného Peruánca menom Jean Carlos Francisco Deza Sanches a ten sa hneď pričinil o zmenu hry. Už v 50 sekunde druhého polčasu strieľal na Belica, ktorý jeho pokus vyrazil, lenže v dorážke bol úspešný Majtán. Dukla sa z ihriska stratila, hostia prebrali iniciatívu, červeno-bieli rýchlo prichádzali o loptu. V 57. minúte Ceesay vybojoval loptu a následne v súboji s brankárom Belicom volil šikmý lob, vďaka ktorému sa hostia ujali vedenia. Klinec do rakvy prišiel už o pár minút na to. V 63. minúte zacentroval do šestnásky hosťujúci Mabouka a loptu najlepšie videl autor prvého gólu Žiliny Majtán, a tak zvýšil na 1:3. Skľúčená Dukla sa snažila hrať dopredu, ale bezvýsledne. Nepomohlo ani Zaťkovo výraznejšie posilnenie útoku. Naopak vyloženejšie šance si vypracovali Nosického zverenci. Už spomenutý peruánsky mladík Deza mal v 73. minúte gól na kopačke, ale po žrdi zo svojho útoku už následnú dorážku pred odkrytou bránou nezvládol. Náznak výraznejšieho vzruchu zo strany Dukly prišiel až v 90. minúte, kedy Jakubko v šestnástke vybojoval loptu, neulakomil sa a nahral dobre postavenému Laksíkovi, ktorý však namieril len na hornú žrď Dúbravkovej brány.

FK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 1:3 (1:0)

Góly: 15. M. Turňa – 46. a 63. T. Majtán, 57. M. Ceesay; Žlté karty: 26. M. Pančík ml. – 28. S. Angelovič, 37. M. Ceesay, 76. Pečovský.

Zostavy tímov

FK Dukla Banská Bystrica: Belic – Turňa, Kupčík, Marek Hlinka, Savič (61. Považanec) – Prekop (84. Laksík) – Ľupták, M. Pančík, Hučko – Uškovič (63. Uškovič), Jakubko.

MŠK Žilina: Dúbravka – Mabouka, Piaček (73. Leitner), Ondráš, Patrik Mráz – Pečovský – Angelovič, Barčík, Gergel (46. Deza) – Ceesay (82. Stříhavka), T. Majtán.